Kary ograniczenia wolności za pobicie ukraińskich studentów

Polska
Kary ograniczenia wolności za pobicie ukraińskich studentów
Polsat News

Na kary ograniczenia wolności skazał Sąd Okręgowy w Opolu dwóch mężczyzn oskarżonych o pobicie studentów z Ukrainy. Wyrok nie jest prawomocny.

Do zdarzenia doszło latem ubiegłego roku na terenie kampusu Uniwersytetu Opolskiego. W nocy przed jednym z akademików siedziały kilkuosobowe grupy młodych Polaków i studentów z Ukrainy. W pewnym momencie doszło do wymiany zdań, a następnie bójki.

 

W trakcie śledztwa ustalono, że napastnikami byli Polacy. Zatrzymano dwóch sprawców napadu - 22-letniego Adama B. i 25-letniego Adama W. Prokurator zakwalifikował ich czyn jako napaść na tle narodowościowym. Oskarżeni przyznali się do winy.

 

Skazani muszą wykonywać prace społeczne

 

W ramach ugody z prokuratorem Adam W. otrzymał karę roku ograniczenia wolności, w ramach której musi wykonać każdego miesiąca 20 godzin prac użytecznych społecznie i zapłacić 500 złotych nawiązki. Z kolei Adam B. ma przez dziewięć miesięcy przepracować 180 godzin społecznie i zapłacić 450 złotych nawiązki.

 

Wymierzając karę ograniczenia wolności sąd uznał, że najlepszym sposobem wychowawczym w przypadku obydwu podsądnych będzie zastosowanie kary o charakterze nieizolacyjnym.

 

PAP

dk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze