Podszywał się pod Justina Biebera i nakłaniał dzieci do wysyłania mu nagich zdjęć

Świat
Podszywał się pod Justina Biebera i nakłaniał dzieci do wysyłania mu nagich zdjęć
YouTube/JustinBieberVEVO
Idol nastolatek, Justin Bieber

Wykładowca prawa z Queensland University of Technology (Australia) podawał się w internecie za popularnego piosenkarza Justina Biebera, pisząc do dzieci na Skype i Facebooku i nakłaniając je do przesyłania rozbieranych zdjęć. 42-latkowi postawiono w środę 931 zarzutów, w tym także zarzut gwałtu.

Policja z Queensland potwierdza, że na komputerze Gordona Douglasa Chalmersa zabezpieczono "znaczną ilość" materiałów przedstawiających dzieci "w seksualnym charakterze" oraz dziecięcą pornografię.

 

Był już karany za podobne czyny

 

Zarzucane wykładowcy z Australii czyny sięgają 2007 roku. Mężczyzna był już  karany za przestępstwa seksualne związane z nieletnimi.

 

- To śledztwo ukazuje zarówno bezbronność dzieci korzystających z mediów społecznościowych i komunikatorów internetowych, jak i zasięg oraz umiejętności wykorzystywane przez przestępców seksualnych uwodzących dzieci - powiedział inspektor Jon Rouse.

 

- Fakt, że tyle dzieci mogło uwierzyć, że komunikują się z tym właśnie celebrytą, wskazuje na potrzebę poważnego zastanowienia się nad tym, w jaki sposób edukujemy nasze dzieci w zakresie bezpieczeństwa w sieci - podkreślił Rouse.

 

Rozprawa Chalmersa zaplanowana jest na 6 kwietnia.

 

Daily Mail

pam/dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze