Niemiecki policjant podejrzany o pedofilię. Usłyszał zarzut

Polska
Niemiecki policjant podejrzany o pedofilię. Usłyszał zarzut
pixabay/Unsplash/Public Domain/zdjęcie ilustracyjne/

Zarzut nakłaniania przez internet osoby małoletniej do kontaktów seksualnych usłyszał we wtorek zatrzymany w jednym z wrocławskich hoteli obywatel Niemiec. Zatrzymany przez wrocławską policję 44-letni obywatel Niemiec próbował się umówić przez internet z nieletnią dziewczynką w celach seksualnych. We wtorek potwierdzono, że to funkcjonariusz niemieckiej policji. Nie skierowano wniosku o areszt.

Jak powiedział Łukasz Dutkowiak z biura prasowego dolnośląskiej policji, 44-letni obywatel Niemiec usłyszał zarzut z art. 200a par. 2, który przewiduje zagrożenie karą ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

 

- Czynności w tej sprawie nadal jeszcze będą prowadzone. Podejrzany usłyszał zarzut nakłaniania osoby małoletniej do kontaktów seksualnych i ma zakaz kontaktowania się z osobami małoletnimi przez internet. Nie było wniosku o areszt - powiedział Dutkowiak.

 

Myślał, że koresponduje z 13-latką

 

44-letni Niemiec został zatrzymany w niedzielę w jednym z wrocławskich hoteli. We wtorek policja potwierdziła, że chodzi o funkcjonariusza niemieckiej policji.

 

Jak podały lokalne media, zatrzymany sądził, że koresponduje z 13-letnią dziewczynką, a miał kontakt przez internet z pracownicą agencji ochrony.

 

- Po otrzymaniu zawiadomienia od osoby trzeciej, że ten mężczyzna próbuje się umówić w celach seksualnych z osobą nieletnią, policjanci stwierdzili, że mogło dojść do przestępstwa i zatrzymali mężczyznę - mówił wcześniej rzecznik dolnośląskiej policji Paweł Petrykowski.

 

PAP, polsatnews.pl

ptw/mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie