Rośnie liczba ofiar śmiertelnych podwójnego zamachu w Stambule

Świat
Rośnie liczba ofiar śmiertelnych podwójnego zamachu w Stambule
PAP/EPA/TOLGA BOZOGLU

Liczba ofiar śmiertelnych podwójnego zamachu bombowego, do którego doszło w sobotę wieczorem w Stambule, wzrosła do 44 - poinformował w poniedziałek minister zdrowia Turcji Recep Akdag. 36 zabitych to policjanci, 155 osób zostało rannych.

- To bolesna strata; 36 naszych policjantów i ośmiu cywilów zginęło w tym krwawym ataku" - powiedział Akdag występując w tureckim parlamencie.

 

Do zamachów w pobliżu stadionu Vodafone Arena i niedaleko parku Macka przyznała się w niedzielę organizacja bojowa Sokoły Wolności Kurdystanu (TAK), powiązana z uznawaną za organizację terrorystyczną i zdelegalizowaną separatystyczną Partią Pracujących Kurdystanu (PKK).

 

Wcześniej podawano informacje o 38 ofiarach śmiertelnych zamachu.

 

W poniedziałek w całej Turcji zatrzymano 118 osób w operacjach na terenie całego kraju, wymierzonych w aktywistów prokurdyjskiej Ludowej Partii Demokratycznej (HDP), na której ciążą zarzuty o powiązania z PKK.

 

Tureckie lotnictwo przeprowadziło tego dnia naloty na cele PKK  w północnym Iraku, niszcząc kwaterę główną bojowników oraz okoliczne stanowiska ogniowe oraz kryjówki - poinformowała turecka armia w komunikacie.

 

PAP

az/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze