CBŚP przechwyciło haszysz i amfetaminę z Holandii

Polska
CBŚP przechwyciło haszysz i amfetaminę z Holandii
Centralne Biuro Śledcze Policji

Dwóch mężczyzn podejrzanych o przemyt narkotyków zatrzymali policjanci opolskiego CBŚP wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej. W samochodzie, którym mężczyźni podróżowali, funkcjonariusze znaleźli narkotyki, broń palną i amunicję. Kolejną broń policjanci zabezpieczyli w mieszkaniu jednego z mężczyzn. 58 i 29-latek usłyszeli 5 zarzutów i zostali tymczasowo aresztowani.

Policjanci CBŚP wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej w Tuplicach, niedaleko przejścia granicznego w Olszynie, zatrzymali do kontroli mercedesa, którym jechało dwóch mężczyzn. Funkcjonariusze podejrzewali, że 58 i 29-latek mogą przemycać narkotyki.

 

Podczas sprawdzania samochodu, funkcjonariusze znaleźli ukrytą pod siedzeniem pasażera foliową paczkę z amfetaminą. W plecaku należącym do 29-latka śledczy znaleźli haszysz. W aucie ukryta była również broń palna i ponad 40 sztuk amunicji. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 1,5 kilograma amfetaminy i 100 gramów haszyszu i marihuany.

 

Narkotyki warte ponad 30 tys. zł

 

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że narkotyki przemycono z Holandii. Policjanci przeszukali mieszkanie 58-latka. Tam znaleźli marihuanę, a także dwie jednostki broni palnej i blisko 100 sztuki amunicji.  Prowadzący sprawę ustalili, że czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to ponad 30 tys. złotych.

 

Na podstawie zabranych przez policjantów dowodów, prokurator Prokuratury Okręgowej w Opolu przedstawił mężczyznom zarzuty wewnątrzwspólnotowego przewozu znacznej ilości środków odurzających, posiadania narkotyków, a także nielegalnego posiadania broni.

 

Sąd tymczasowo aresztował obu mężczyzn. Za takie przestępstwa grozi im nawet do 15 lat więzienia. Śledczy przewidują dalszy rozwój tej sprawy.

 

cbsp.policja.pl

po/kan/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze