"Łowcy cieni" zatrzymali 46-letniego Wietnamczyka. Element międzynarodowej akcji

Polska
"Łowcy cieni" zatrzymali 46-letniego Wietnamczyka. Element międzynarodowej akcji
cbsp.policja.pl

Zamieszanego w handel metamfetaminą schwytali policjanci z CBŚP, tzw. łowcy cieni. To część akcji pod kryptonimem "New China", podczas której w czterech krajach zatrzymano 26 osób.

Jak poinformowała rzeczniczka CBŚP Agnieszka Hamelusz, o pomoc do polskich policjantów zwrócili się włoscy Carabinieri. Chodziło o członków grupy specjalizującej się w handlu narkotykami na dużą skalę. Kilku z nich - według informacji włoskiej policji - mogło ukrywać się w Polsce.

 

Sprawą zajęli się łowcy cieni - policjanci z CBŚP zajmujący się poszukiwaniem najniebezpieczniejszych przestępców.

 

Szybko ich znaleźli

 

- Ustalili, że jedna z poszukiwanych osób obywatel Chin przebywa w areszcie śledczym w Warszawie za rozbój na innym obywatelu Chin. Kolejną osobę namierzyli w hiszpańskim więzieniu, gdzie odbywa karę za zabójstwo. Ustalili też, że we Wrocławiu może ukrywać się trzeci z poszukiwanych - 46-letni obywatel Wietnamu - dodała Hamelusz.

 

Mężczyzna został zatrzymany, gdy wychodził z budynku, w którym wynajmował mieszkanie. - Nie stawiał oporu, był kompletnie zaskoczony - powiedziała rzeczniczka.

 

Podczas akcji zatrzymano w sumie - we Włoszech, Hiszpanii, Rumunii i Polsce - 26 osób. Najwięcej - 21 - właśnie we Włoszech. Wszyscy zatrzymani mają azjatyckie pochodzenie.

 

PAP

pr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie