Policja szkoli duchownych, m.in. z bezpiecznego komunikowania się za pośrednictwem Internetu

Polska
Policja szkoli duchownych, m.in. z bezpiecznego komunikowania się za pośrednictwem Internetu
Pixabay/pixelcreatures/CC BY 2.0

Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji zainicjowało cykl szkoleń adresowanych do osób duchownych z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa także w cyberprzestrzeni.

Celem szkoleń adresowanych do osób duchownych jest zwiększenie świadomości przede wszystkim w zakresie bezpieczeństwa osobistego, obiektów sakralnych oraz plebanii.


W trakcie spotkań szkoleniowych, które zostały już rozpoczęte i będą realizowane do końca grudnia 2016 r., omawiane są m.in.: sposoby zabezpieczania dóbr kultury pozostających na wyposażeniu parafii, zagadnienia związane z bezpiecznym przetwarzaniem danych osobowych, rozważnym korzystaniem ze środków komunikacji elektronicznej, bezpieczeństwem w ruchu drogowym, bezpieczeństwem osób starszych itp. Jednym z istotnych elementów szkoleń jest przedstawienie zasad postępowania w przypadku zagrożeń o charakterze terrorystycznym.

 

Szkolenia w terenie


Szkolenia duchownych mają charakter lokalny i są prowadzone przez policyjnych ekspertów realizujących zadania z zakresu profilaktyki społecznej. Każdorazowo treść spotkań uzgadniana jest z przedstawicielem strony kościelnej, w zależności od lokalnych potrzeb oraz zagrożeń występujących na danym terenie.


Podczas wrześniowego zjazdu Księży Ekonomów Diecezjalnych oraz przedstawicieli Żeńskich i Męskich Zgromadzeń Zakonnych przedstawiciel Biura Prewencji KGP przybliżył problem, jakim są oszustwa coraz częściej popełniane w cyberprzestrzeni, omówił również zasady bezpiecznego komunikowania się za pośrednictwem internetu oraz zabezpieczania sprzętu komputerowego.


polsatnews.pl

grz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze