Na pierwszym miejscu zestawienie jest Jim Parsons, który dostał łącznie 25,5 mln dolarów za sezon, na drugim Johnny Galecki (24 mln dolarów), na trzecim Simon Helberg (22,5 mln dolarów). W pierwszej piątce jest jeszcze czwarty aktor z "Teorii wielkiego podrywu" Kunal Nayyar (22 mln dolarów) oraz Mark Harmon ("Agenci NCIS") z 20 mln dolarów na koncie.


W dziesiątce najlepiej zarabiających aktorów serialowych znaleźli się odtwórcy ról z tylko pięciu seriali. Poza już wspomnianymi jest to także "Współczesna rodzina", "Vinyl" oraz "Castle".


Aktorki zarabiają w serialach tyle samo co mężczyźni


10 mężczyzn z rankingu zarabia niewiele więcej od swych koleżanek po fachu, co pokazuje, że luka płacowa w telewizji między mężczyznami a kobietami jest niewielka, a w wielu wypadkach w ogóle nie występuje.


We wcześniej opublikowanym rankingu serialowych aktorek na pierwszym miejscu znalazła się Sofia Vergara ("Współczesna rodzina") z 43 mln dolarów.

 

Vergara

 

Na drugim miejscu wśród aktorek jest Kaley Cuoco ("Teoria wielkiego podrywu") z zarobionymi 24,5 mln dolarów, na trzecim Mindy Kaling "The Mindy Project" - 15 mln dolarów.


"Forbes" dokonał szacunków zarobków na podstawie informacji o kontraktach telewizyjnych gwiazd oraz także we współpracy z agentami, menedżerami, prawnikami i innymi osobami z branży. Wszystkie dane są podane bez uwzględniania prowizji menedżerów i podatków.

 

forbes.com, forbes.pl; Fot: Flickr/Peabody Awards/CC BY 2.0