Waldemar Dziki urodził 28 września 1956 roku w Zakopanem. W 1980 roku ukończył Wydział Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Od 1989 roku był członkiem Komitetu Kinematografii. Był związany z telewizją Polsat, a od 2007 roku pełnił stanowisko dyrektora generalnego ukraińskiej stacji telewizyjnej TRK-Ukraina.


Wyreżyserował m.in. "Kartkę z podróży", "Lazarusa", "Pierwszy milion" czy "Cudowne dziecko". Za ten ostatni film zdobył wiele nagród m.in. Złotego Motyla na MFF dla dzieci w Teheranie, Grand Prix na MFF w Belgradzie, Grand Prix na MFF w Figueira da Foz, nagrody jury dziecięcego na MFF w Moskwie, Poznańskie Koziołki dla najlepszego filmu aktorskiego w grupie filmów dla dzieci starszych oraz Nagrodę Jury Dziecięcego "Marcinek" (Kryształowe Koziołki) na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza "Ale Kino!".


Wyprodukował również "Pitbulla" Patryka Vegi, "Ajlawju" Marka Koterskiego i "W pustyni i w puszczy" Gavina Hooda. W 1982 roku otrzymał nagrodę za twórczość artystyczną dla dzieci i młodzieży od Prezesa Rady Ministrów.


PAP