- Do tragedii wystarczy krótka chwila nieuwagi - stwierdził minister Błaszczak. Resort spraw wewnętrznych docenia zapraszanie policjantów na spotkania z rodzicami oraz na lekcje wychowania komunikacyjnego z dziećmi - co jest stałym elementem działań "Bezpieczna droga do szkoły" - ale efekty tych działań wciąż nie są zadowalające.

 

- Dzieci stanowią niemal 1/3 zabitych na drogach - zauważył szef resortu.


"Czas pracuję nad zwiększeniem bezpieczeństwa"


- Wspólnie z podległymi mi służbami cały czas pracuję nad zwiększeniem bezpieczeństwa, również na drogach - przekonuje minister Błaszczak. - Poleciłem, aby komendy wojewódzkie i powiatowe policji podjęły bardziej intensywne działania na rzecz edukacji dzieci i rodziców - stwierdził szef MSWiA.


Policjanci mają odbywać więcej spotkań z dziećmi i uczyć je zasad ruchu drogowego. - Funkcjonariusze będą też obecni w pobliżu szkół - dodał Błaszczak. Policjanci mają pomagać, doradzać i reagować na niewłaściwe zachowania kierowców oraz uczniów.


"Policjanci mają doświadczenie w pracy z dziećmi"


Szef resortu zachęca dyrektorów szkół, aby kontaktowali się z policją w celu organizowania spotkań z funkcjonariuszem. - Policjanci mają doświadczenie w pracy z dziećmi. Potrafią przekazywać ważne treści w przystępny w dla nich sposób - przekonywał polityk PiS.


polsatnews.pl