Narkotyki warte 1,6 mln zł przechwycone przez policję. Spektakularny pościg

Polska
Narkotyki warte 1,6 mln zł przechwycone przez policję. Spektakularny pościg
policja.pl

Blisko 52 kg marihuany zapakowane w ośmiu workach. Taką ilość narkotyku zabezpieczyli policjanci CBŚP w miejscowości pod Elblągiem. Na gorącym uczynku zatrzymali 30-letniego Krystiana A. i 35-letniego Radosława S., którzy przygotowali narkotyki do handlu. To największa ilość marihuany przechwycona w tym roku.

Od dłuższego czasu funkcjonariusze CBŚP w Olsztynie pracowali nad rozpoznaniem środowiska przestępczego zajmującego się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków  w województwie warmińsko-mazurskim i pomorskim.

 

Jak ustali policjanci, handlem marihuaną trudnili się dwaj mieszkańcy Elbląga. 

 

Wyskoczyli przez okno

 

W momencie gdy funkcjonariusze pojawili się na posesji, dwóch mężczyzn wyskoczyło przez okno, próbując uniknąć zatrzymania. Po pościgu, obaj zostali zatrzymani.

 

W budynkach na posesji funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 52 kilogramy gotowej marihuany zapakowanej w worki, wagi elektroniczne, zgrzewarki do folii i nagrzewnice. Policjanci szacują, że czarnorynkowa wartość narkotyków to około 1,6 mln złotych.

 

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzut udziału w obrocie znacznymi ilościami narkotyków. To przestępstwo jest zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani.

 

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Elblągu.

 

CBŚP

kan

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze