80 kg heroiny w samochodzie Libańczyka w Niemczech

Świat
80 kg heroiny w samochodzie Libańczyka w Niemczech
PAP/EPA/Berlin Police

O skonfiskowaniu w Berlinie rekordowej ilości heroiny poinformowała w środę niemiecka policja. Wartość takiej ilości narkotyku na czarnym rynku to ok. 3 miliony euro. Ujęto dwóch członków bandy przemytników narkotyków, trzeci jest poszukiwany.

Narkotyk ten policjanci znaleźli w piątek w torbach podróżnych i rolkach plastikowej folii w zaparkowanym na ulicy samochodzie. Śledztwo w sprawie przemytniczej szajki prowadzono od tygodni.

 

O organizowanie za granicą transportu heroiny do Berlina jest podejrzany 36-letni Libańczyk. Został on aresztowany wraz z 23-letnim Niemcem libańskiego pochodzenia. Trwają poszukiwania 46-letniego Libańczyka.

 

Narkotyki rozsyłali pocztą

 

Również w środę policja i prokuratura w Getyndze poinformowały o zlikwidowaniu we współpracy z holenderską policją bandy handlarzy narkotyków, którzy rozesłali pocztą do klientów w 62 krajach kokainę, heroinę i syntetyczne narkotyki

 

Łącznie na czarnym rynku warte były one prawie 1,3 miliona euro. Prokuratura w Getyndze postawiła w tej sprawie zarzuty czterem podejrzanym.

 

Kontakt z klientami przestępcy nawiązywali przez internet. Narkotyki przerzucali z Holandii do Niemiec, a stamtąd wysyłali je pocztą. Podczas przeszukań w Holandii znaleziono narkotyki, a także broń i pieniądze.

 

 

 

PAP

po/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie