Ojciec Krystiana Rempały z nowymi wnioskami dowodowymi ws. śmierci żuzlowca

Polska
Ojciec Krystiana Rempały z nowymi wnioskami dowodowymi ws. śmierci żuzlowca
Facebook.com/kr509

Są nowe wnioski dowodowe w śledztwie dotyczącym śmiertelnego wypadku żużlowca. Ojcu Krystiana Rempały chodzi o ocenę stanu zdrowia jednego z zawodników biorących udział w tragicznym wyścigu oraz o sprawdzenie jakości toru na stadionie. Do wypadku, w którym zginął 18-letni żużlowiec Unii Tarnów doszło 23 maja.

Młosy zawodnik uległ wypadkowi podczas meczu żużlowej ekstraligi w Rybniku. Krystian Rempała, który uderzył głową w bandę, natychmiast został przewieziony w stanie krytycznym do jastrzębskiego szpitala, gdzie przeszedł operację neurologiczną. Zmarł kilka dni później w szpitalu.

 

Radio RMF FM poinformowało, że w związku z wnioskami dowodowymi złożonymi przez ojca żużlowca, prokuratura w Rybniku musi przede wszystkim ocenić stan zdrowia zawodnika, z którym zderzył się Krystian Rempała.

 

Zawodnik ten wiosną doznał urazu ręki. Przeszedł leczenie i zabiegi w Polsce oraz w Anglii. Lekarze dopuścili go do zawodów. Prokuratura będzie sprawdzać, czy ten uraz mógł mieć jednak wpływ na zapanowanie nad kierownicą motocykla. Już wiadomo, że w tej sprawie będzie powołany biegły.

 

Druga sprawa to stan techniczny toru i sprawdzenie, czy nawierzchnia była odpowiednio przygotowana.

 

Prokuratura czeka też obecnie na wyniki oględzin motocykla oraz kasku Krystiana Rempały. Mają je przygotować policjanci z Tarnowa i Rybnika. W tym wątku trzeba wyjaśnić, jak kask spadł z głowy żużlowca.

 

Rmf24.pl

jak/hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze