Zmarł 18-letni żużlowiec Krystian Rempała

Sport
Zmarł 18-letni żużlowiec Krystian Rempała
PAP/Darek Delmanowicz

W szpitalu w Jastrzębiu-Zdroju zmarł Krystian Rempała. O tragedii poinformowała polsatnews.pl rzecznik placówki Alicja Brocka. Osiemnastoletni żużlowiec Unii Tarnów trafił w ciężkim stanie do szpitala w Jastrzębiu-Zdroju w niedzielę po wypadku w meczu ligowym w Rybniku.

Osiemnastoletni Rempała uległ wypadkowi podczas niedzielnego meczu ekstraligi z ROW-em w Rybniku.

 

Natychmiast został przewieziony w stanie krytycznym do jastrzębskiego szpitala, gdzie w nocy z niedzieli na poniedziałek przeszedł operację neurologiczną.

 

Do wypadku doszło na pierwszym wirażu drugiego biegu meczu ekstraligi.

 

Minuta ciszy na stadionach PGE Ekstraligi

 

Zderzyli się juniorzy zespołów ROW Rybnik i Unia Tarnów, Kacper Woryna i Rempała. Woryna po kilku minutach wstał z toru i o własnych siłach wrócił do parkingu, a Rempała, któremu podczas kolizji spadł kask, został odwieziony do szpitala.

 

"Zarząd Ekstraligi Żużlowej sp. z o. o. składa wyrazy współczucia Rodzinie i wszystkim bliskim. W związku ze śmiercią Krystiana Rempały na stadionach PGE Ekstraligi przed meczami VII rundy ogłoszona zostanie minuta ciszy" - napisano w komunikacie na oficjalnej stronie internetowej ekstraligi.

 

Odwołane mecze Ekstraligi i I ligi

 

Wieczorem zdecydowano, że w związku z żałobą po śmierci 18-letniego zawodnika Unii Tarnów Krystiana Rempały, wszystkie zaplanowane na niedzielę 29 maja mecze Ekstraligi i I ligi żużlowej zostaną odwołane.

 

polsatnews.pl

po/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie