Po tym jak w trakcie "Wydarzeń" na antenie telewizji Polsat padła informacja o konkursie na imiona dla 4 nowonarodzonych lwiątek - widzowie Polsatu wysłali kilkaset propozycji. Właściciele Zoo Safari wybrali cztery spośród imion zaproponowanych przez naszych widzów. Nagrodą w konkursie było darmowe wejście do zoo wraz z rodziną.


Materiał o lwach ukazał się wyłącznie na antenie Polsatu, właściciele zoo zgodzili się pokazać je tylko naszym kamerom.

 

 

Małe lwiątka rosną pod czujną opieką rodziców. Głównie śpią, ale już zaczynają jeść mięso. Pod koniec czerwca prawdopodobnie pojawią się na wybiegu.


- Cały czas bawią się ze sobą, próbują polować na ogon mamy. Matka uczy je warczeć. Kiedy człowiek wchodzi na wybieg, to zwłaszcza samczyk potrafi pokazać kły - powiedziała Polsat News Monika Krych, zootechnik z Zoo Safari.

 

Biały lew - wytwór mitów i legend aż do 1928 r.


Biały lew uważany był za wytwór mitów i legend afrykańskich aż do 1928 r. Dopiero wtedy po raz pierwszy udokumentowano napotkanie tego gatunku. Kolejne przypadki odnotowano w latach 40. i 50. XX w. W 1975 w przylegającym do Parku Krugera (RPA) prywatnym rezerwacie Timbavati znaleziono miot złożony z dwóch całkowicie białych (samiec i samica) i jednego normalnie ubarwionego lwiątka (samica).


Wszystkie z dotychczas poznanych białych lwów występujących w warunkach naturalnych pochodzą z okolic Parku Krugera. Pozostałe prawdopodobnie zostały wybite przez człowieka. Żądni myśliwskich trofeów turyści gotowi są zapłacić wysoką cenę za możliwość zabicia białego lwa. Większość żyjących współcześnie białych lwów została uzyskana w niewoli poprzez celowe kojarzenie par osobników posiadających odpowiedzialny za takie ubarwienie gen.


polsatnews.pl