Cztery białe lwiątka urodziły się w Świerkocinie. Ogłoszono konkurs na nadanie im imion

Polska
Cztery białe lwiątka urodziły się w Świerkocinie. Ogłoszono konkurs na nadanie im imion
Facebook.com/Zoo Safari Świerkocin Spz Oo

W Zoo Safari w Świerkocinie koło Gorzowa Wielkopolskiego urodziły się cztery białe lwiątka - trzy samiczki i samiec. Ogród ogłosił konkurs na imiona dla nich. Nagrodą jest darmowe wejście do zoo wraz z rodziną.

Małe lwiątka są rosną pod czujną opieką rodziców. Głównie śpią, ale już zaczynają jeść mięso. Pod koniec czerwca prawdopodobnie pojawią się na wybiegu.

 

- Cały czas bawią się ze sobą, próbują polować na ogon mamy. Matka uczy je warczeć. Kiedy człowiek wchodzi na wybieg, to zwłaszcza samczyk potrafi pokazać kły - powiedziała Polsat News Monika Krych, zootechnik z Zoo Safari.

 

Na facebookowym profilu Zoo Safari w Świerkocinie trwa konkurs na nadanie imion trzem samicom i jednemu samcowi.

 


Kiedy lwiątka podrosną trafią do różnych ogrodów zoologicznych. Większość białych lwów rodzi się w niewoli poprzez celowe kojarzenie par osobników posiadających gen odpowiadający za białe umaszczenie. W tej chwili lwiątka są zupełnie białe, ale z czasem ich futro ściemnieje, przybierając bardziej kremowy kolor.


Biały lew uważany był za wytwór mitów i legend afrykańskich aż do 1928 r. Dopiero wtedy po raz pierwszy udokumentowano napotkanie tego gatunku.

 

Polsat News

prz/kan/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze