Gazeta informuje, że zdjęcia opublikowano 20 maja.

 

Pomieszczenie, w którym zostały zrobione, było używane przez hitlerowców do przechowywania zwłok osób zabitych w obozie, zanim zostały one spalone.

 

W obozie zagłady w Buchenwaldzie niemieccy naziści zamordowali ok. 56 tys. ludzi. SS-mani udusili także ponad 1000 mężczyzn, kobiet i dzieci wieszając ofiary na metalowych hakach przymocowanych do ścian w tym pomieszczeniu. Uwagę zwraca napis na zdjęciu brytyjskich neonazistów "Meat Hooks" - haki na mięso, co w tym kontekście jest wyjątkowo odrażające. 

 

Przybywa skrajnie prawicowych ekstremistów

 

Volkhard Knigge, dyrektor Fundacji Buchenwald Memorial, powiedział, że w ubiegłym roku zanotowano na terenie obozu 20 incydentów, które przypisano niemieckim skrajnie prawicowym ekstremistom. - To dwukrotnie więcej niż w 2014 roku - powiedział Volkhard Knigge.


- W świetle rosnącego prawicowego populizmu w innych krajach europejskich spodziewaliśmy się pojawienia się także incydentów z udziałem zagranicznych neonazistów - powiedział Knigge. 

 

Knigge podkreślił, że pomieszczenie jest strzeżone, co oznacza, że  osoby widoczne na zdjęciu musiały starannie zaplanować swój wyczyn.


Buchenwald, w pobliżu wschodniego miasta Weimar, został otwarty w lipcu 1937 roku, a wojska amerykańskie wyzwoliły obóz 11 kwietnia 1945 r.

 

 

 

Fot. obóz w Buchenwaldzie/Margaret Bourke-White, LIFE Photo Collection

Bild, Torono Star