Po odprawie piłkarze przeszli szkolenie dotyczące zmian w przepisach. Prowadził je Szymon Marciniak, który jest w gronie 18 sędziów nominowanych na Euro. Biało-czerwoni będą mieli również prezentację na temat dopingu w sporcie. Poprowadzi ją dyrektor Instytutu Sportu w Warszawie Andrzej Pokrywka. Rano natomiast miała miejsce niezapowiedziana kontrola antydopingowa.

 

Po południu zaplanowany jest trening na boisku.

 

Zgrupowanie zakończy się w poniedziałek uroczystą kolacją, podczas której trener Adam Nawałka ogłosi 23-osobową kadrę na Euro 2016.

 

Na początku przyszłego miesiąca biało-czerwoni rozegrają dwa ostatnie mecze towarzyskie - 1 czerwca z Holandią w Gdańsku i 6 czerwca z Litwą w Krakowie. Dzień po tym drugim spotkaniu odlecą do swojej francuskiej bazy w La Baule.

 

Mistrzostwa Europy rozpoczną się 10 czerwca, tego dnia gospodarze zagrają w grupie A z Rumunią na Stade de France w podparyskim Saint-Denis. Podopieczni Nawałki pierwszy mecz o punkty w grupie C rozegrają 12 czerwca z Irlandią Północną w Nicei. Cztery dni później zmierzą się z Niemcami w Saint-Denis, a 21 czerwca spotkają się z Ukrainą w Marsylii.

 

polsatnews.pl