Asystent Nawałki: kluczem regeneracja i dobór obciążeń

Sport
Asystent Nawałki: kluczem regeneracja i dobór obciążeń
PAP/Darek Delmanowicz

Asystent selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski Adama Nawałki, Remigiusz Rzepka powiedział, że przygotowania do mistrzostw Europy przebiegają zgodnie z planem. - Kluczem jest regeneracja i dobór obciążeń - podkreślił.

- Mamy swój plan i konsekwentnie go realizujemy. Założenia były takie, aby w pierwszych dniach zgrupowania przeprowadzać po dwa treningi dziennie, a potem po jednym. Wszystko po to, aby szczyt formy przyszedł w odpowiednim momencie - przyznał Rzepka na czwartkowej konferencji prasowej.


Szkoleniowiec ten był odpowiedzialny za przygotowanie fizyczne również cztery lata temu, kiedy drużyna narodowa pod wodzą Franciszka Smudy przygotowywała się do Euro 2012.


- Każdy zawodnik mając inny bagaż doświadczeń i minut spędzonych na boisku jest indywidualnie prowadzony w trakcie dodatkowych zajęć, które realizujemy na siłowni i na boisku. W treningu techniczno-taktycznym biorą udział wszyscy - podkreślił.


"Balansowanie między pracą a odpoczynkiem"


Większość piłkarzy ma za sobą długi i wyczerpujący sezon w swoich klubach.


- Dlatego kluczem jest odpowiednia regeneracja i dobór obciążeń. Pewne obciążenia są konieczne, aby wykonać trening techniczno-taktyczny. To nieuniknione, aby się zgrać, wypracować pewne schematy i przygotować zespół do gry. Jednak w takim okresie najważniejsze jest odpowiednie balansowanie pomiędzy pracą a odpoczynkiem. To przyniosło nam znakomite efekty np. w meczu z Niemcami w eliminacjach Euro 2016 - zakończył Rzepka.


Zgrupowanie zakończy się w następny poniedziałek uroczystą kolacją, podczas której trener Adam Nawałka ogłosi 23-osobową kadrę na Euro 2016.


Na początku przyszłego miesiąca biało-czerwoni rozegrają dwa ostatnie mecze towarzyskie - 1 czerwca z Holandią w Gdańsku i 6 czerwca z Litwą w Krakowie. Dzień po tym drugim spotkaniu odlecą do swojej francuskiej bazy w La Baule.


Euro 2016 rozpocznie się 10 czerwca, tego dnia gospodarze zagrają w grupie A z Rumunią na Stade de France w podparyskim Saint-Denis. Podopieczni Nawałki pierwszy mecz o punkty w grupie C rozegrają 12 czerwca z Irlandią Północną w Nicei. Cztery dni później zmierzą się z Niemcami w Saint-Denis, a 21 czerwca spotkają się z Ukrainą w Marsylii.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie