Zakonnik przyznał się do molestowania uczennic. Usłyszał zarzuty

Polska
Zakonnik przyznał się do molestowania uczennic. Usłyszał zarzuty
Polsat News

Grzegorz Z. - karmelita i katecheta w szkole w Kluszkowcach na Podhalu usłyszał zarzut dopuszczenia się tzw. innych czynności seksualnych wobec sześciu dziewczynek poniżej 15 roku życia. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. Zakonnik przyznał się do winy.

- Na chwilę obecną jest sześć poszkodowanych uczennic, ale są dowody na to, że będą kolejne pokrzywdzone. To uczennice szkoły podstawowej - wyjaśniła prokurator Bernadeta Jarosz-Zaczyńska.

 

Zakonnik na wolności 

 

Sygnały o możliwym molestowaniu seksualnym uczennic napłynęły do dyrektorki szkoły podstawowej w Kluszkowcach w kwietniu. Zakonnik miał molestować dziewczynki m.in. dotykając je w miejscach intymnych. Dyrektorka miała wstępnie sprawdzić, czy informacje, które przekazują dzieci są prawdopodobne. Uznała, że tak i zawiadomiła policję.

 

Zakonnik przebywa na wolności. Ma zakaz opuszczania kraju i podejmowania pracy w szkołach. Katecheta został już zwolniony ze szkoły, w której pracował.

 

Zakon oferuje pomoc

 

Krakowski Prowincjał Zakonu Karmelitów Bosych zakazał Grzegorzowi Z. publicznego sprawowania mszy. W komunikacie opublikowanym na swojej stronie internetowej zakon Karmelitów Bosych zadeklarował pomoc i współpracę z wymiarem sprawiedliwości w szybkim wyjaśnieniu sprawy.

 

"O ile oskarżenia okażą się prawdziwe, wyrażamy ofiarom oraz wszystkim dotkniętym tymi czynami współczucie, jesteśmy gotowi zapewnić pomoc duszpasterską i psychologiczną tym, którzy jej potrzebują w związku z tą sprawą” - napisano w komunikacie.

 

PAP

 

ml/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze