Wrocław: Siedział w aucie z dwiema 13-latkami. Był już karany za pedofilię

Polska
Wrocław: Siedział w aucie z dwiema 13-latkami. Był już karany za pedofilię
Pixabay/cocoparisienne

42-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego został zatrzymany przez policję w momencie, gdy siedział w samochodzie z dwiema 13-latkami. Mężczyzna nie potrafił uzasadnić dokładnego powodu spotkania z dziewczynkami. Okazało się, że był już karany za przestępstwa seksualne wobec nieletnich.

Do zdarzenia doszło we wtorek późnym wieczorem na terenie Wrocławia. - Podczas pełnionej służby funkcjonariusze Komisariatu Policji we Wrocławiu zauważyli na terenie miasta zaparkowany samochód. Kiedy policjanci podjechali bliżej spostrzegli w nim siedzącego mężczyznę oraz dwie nieletnie - poinformował asp. Wojciech Jabłoński.

 

Podczas wstępnego przesłuchania mężczyzna nie potrafił podać dokładnego powodu spotkania i często zmieniał okoliczności dotyczące całego zdarzenia. - Wstępne okoliczności ustalone przez policjantów wskazują na prawdopodobieństwo popełnienia przestępstwa dotyczącego pedofilii - dodał asp. Jabłoński.

 

Był juz karany za tzw. czynności seksualne z małoletnimi

 

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach policji informacji o podejrzewanym okazało się, że osoba ta była w przeszłości karana za przestępstwa seksualne z nieletnimi.

 

42-latek został zatrzymany. Za tzw. czynności seksualne z małoletnimi poniżej 15 roku życia grozi kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

mr/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie