Prezydent Duda jak Markowski. Tak zaśpiewał przebój Perfectu

Polska
Prezydent Duda jak Markowski. Tak zaśpiewał przebój Perfectu
Polsat News

Prezydent wraz z małżonką pojechał z wizytą do Czech. Podczas spotkania z Polonią w ambasadzie RP w Pradze zabrzmiał utwór "Nie mogę Ci wiele dać" grupy Perfect. Zrobiło się nastrojowo i nostalgicznie. Prezydent słuchał utworu w skupieniu, a jego fragmenty nawet śpiewał. Zrobił to jednak bardzo cicho i oszczędnie, ponieważ - jak twierdzą złośliwi - tekst refrenu mógłby zostać źle odczytany.

Jednak to nie wspólne śpiewanie przeboju grupy Perfect było głównym punktem spotkania prezydenta z Polonią.  Andrzej Duda odznaczył w ambasadzie 10 osób za działalność polonijną. Podziękował im też za utrzymywanie łączności z Polską, z polskością i za społeczną pracę dla rodaków.

 

Dodał, że łączność z Polakami poza granicami kraju jest jednym z podstawowych elementów budowania polskiej wspólnoty rozumianej jako wspólnota przedstawicieli polskiego narodu, ale także interesów Rzeczpospolitej.

 

W związku z trwającym w Polsce Rokiem Sienkiewiczowskim para prezydencka odczytała fragmenty utworów Henryka Sienkiewicza: prezydent Duda - "Pana Wołodyjowskiego", pierwsza dama - "Quo vadis".

 

 

Polsat News

 

ml/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze