Aż 44 proc. respondentów, którzy popierają magnata nieruchomości, uważa, że islam powinien być zakazany w Stanach Zjednoczonych. 40 proc. opowiada się za zamknięciem meczetów, a 60 proc. uważa, że powinna powstać narodowa baza danych dotycząca muzułmanów.

 

Ponadto 16 proc. wyborców Trumpa wierzy, że biała rasa jest "lepsza".

 

Żaden z pozostałych kandydatów Republikanów nie może się "pochwalić" takim wynikiem. 31 proc. jego zwolenników uważa, że należałoby także zakazać wjazdu do kraju osobom homoseksualnym.

 

Obama nie wierzy w Trumpa

 

Według prezydenta USA Baracka Obamy, Trump mimo wszystko nie ma szans w wyborach, choć jest liderem sondaży.

 

- Wciąż uważam, że Trump nie zostanie prezydentem, bo mam dużo wiary w Amerykanów i sądzę, że wiedzą, iż bycie prezydentem to nie prowadzenie telewizyjnego talk show, to nie promocja czy marketing, ale poważna i trudna praca - powiedział Obama.

 

Zwrócił uwagę, że nie tylko Trump, ale i inni kandydaci Partii Republikańskiej uprawiają kontrowersyjną retorykę, która jego zdaniem niepokoi zagranicznych parterów USA.

 

Jako przykład wskazał, że wszyscy kandydaci republikańscy zaprzeczają zmianom klimatu, mimo zgodnej opinii naukowców na całym świecie w tej sprawie.

 

independent.co.uk, PAP