Ziobro: spotkanie w Sejmie dotyczyło m.in. noweli ustawy o ochronie zdrowia psychicznego oraz kodeksu karnego

Polska

- Postulaty wybitnych polskich lekarzy psychiatrów (...) spowodowały, ze ministerstwo wyszło z inicjatywą zmiany ustawy o ochronie zdrowia psychicznego, podobnie jak zmian w zakresie kodeksu karnego (...) właśnie o tym, między innymi, rozmawialiśmy - powiedział prokurator generalny i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro dziennikarzom w Sejmie, po zakończeniu spotkania z szefami klubów i kół parlamentarnych.

 

Dodał, że obecni na spotkaniu przedstawiciele opozycji postulowali szereg zmian w obecnych przepisach "uznając, że dzisiejszy system jest niewystarczający".

 

Zdaniem Ziobry, po piątkowych ustaleniach, dalsze prace nad zmianami w prawie powinny toczyć się "na poziomie eksperckim". Według niego, kluczowe będzie "znalezienie równowagi między skutecznością działania państwa wobec potencjalnie niebezpiecznych sprawców, a gwarancjami obywatelskimi".

 

Spotkanie było odpowiedzią na zabójstwo prezydenta Pawła Adamowicza. Tematem były propozycje zmian legislacyjnych wypracowanych w ministerstwach  zdrowia i sprawiedliwości. 

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze