"Trzeba zasłonić to, co wystaje" - dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego w Polsat News

Polska

- Patrzę za okno i widzę, że sporo turystów już wędruje w Tatry. Trzeba się dobrze ubrać, zasłonić to, co wystaje, czyli nos. W dzisiejszych czasach mamy tak dobre ubrania, że zdecydowanie można te mrozy przetrwać. Natomiast trzeba pamiętać o kluczowych zasadach, które w górach obowiązują. Przede wszystkim patrzeć na prognozy pogody - powiedział w programie "Nowy Dzień z Polsat News" dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego Szymon Ziobrowski.

- Wędrując po górach w zimie trzeba mieć ze sobą to podstawowe wyposażenie: raki, czekan i lawinowe ABC - powiedział dyrektor.

Według niego dzięki wzmożeniu ruchu turystycznego po złagodzeniu obostrzeń zyska zakopane i całe Podhale.

- Podhale nie żyje z nowych technologii tylko właśnie z ruchu turystycznego, więc to daje ludziom, właścicielom pensjonatów możliwość zarabiania - stwierdził Ziobrowski. - Ta sytuacja, z którą mieliśmy do czynienia w grudniu i styczniu na pewno wpłynęła na zasobność portfeli właścicieli pensjonatów, restauracji, ale miejmy nadzieje, że to jednak się odwróci. Mamy weekendy, mamy ich jeszcze kilka, jak nie kilkanaście i myślę, że jednak turyści z uwagi na śnieg i Tatry będą przyjeżdżać również w tygodniu - dodał Ziobrowski w programie "Nowy Dzień z Polsat News".

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!