PiS: jesteście "partią zewnętrzną"; PO: „a wy przegraliście”. Kłótnia w Sejmie o Tuska

Polska

- Nie wierzycie w nic poza waszymi interesami i interesikami; jesteście dzisiaj "partią zewnętrzną" - mówił w Sejmie prezes PiS Jarosław Kaczyński zwracając się do posłów Platformy Obywatelskiej.  - My wygraliśmy a wy dziś przegraliście i musicie z tym żyć -  odpowiadał mu lider PO Grzegorz Schetyna.


O przygotowanie "formalnych gratulacji" ze strony Sejmu dla Tuska zwrócił się poseł koła Unii Europejskich Demokratów Jacek Protasiewicz. Sam - jak powiedział - w imieniu milionów Polaków i także połowy Sejmu składa "gratulacje dla wybitnego polskiego polityka, wybitnego Europejczyka Donalda Tuska w związku z dzisiejszą historyczną decyzją 27 państw, członków UE".

 

Na wystąpienie Protasiewicza zareagował prezes PiS Jarosław Kaczyński.  - Wszystko da się powiedzieć o Donaldzie Tusku, tylko nie to, że jest reprezentantem Polski. Nie jest reprezentantem Polski - mówił szef PiS. Jego wystąpienie zakłócały okrzyki posłów PO: "Donald Tusk, Donald Tusk".

 

Odpowiadał mu lider PO Grzegorz Schetyna. - To wielki dzień dla Polski. Wygraliśmy panie prezesie Kaczyński. Polska wygrała. Nie kompromitujcie się już, bo to wstyd. Wy przegraliście , przegrał PiS i musicie z tym żyć - stwierdził

 

- Gratuluje Panu. Pan wygrał ale Polska przegrała - odparł Kaczyński.

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze