#JesteśmyDlaDzieci - Poparzenia

Dziecko pozbawione opieki może poparzyć się gorącą wodą, zupą czy włączonym żelazkiem. Poparzenia są także wynikiem nieszczęśliwego wypadku, np. pożaru. O konsekwencjach oparzeń u dzieci, ich leczeniu oraz zapobieganiu Bartosz Kwiatek porozmawia z dr Aleksandrą Piotrowską - psychologiem dziecięcym i dr Wojciechem Jaskiem - zastępcą kierownika Kliniki Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Leczenia Oparzeń z Wojskowego Instytutu Medycznego.
W programie zobaczymy historię podopiecznych Fundacji Polsat uratowanych z pożaru. Karol jest dzieckiem autystycznym z rozległymi poparzeniami. Mama codziennie walczy o lepsze jutro dla syna. Wrócimy też do Mateuszka, któremu na domiar złego pożar zabrał rodziców i rodzeństwo. Towarzyszyliśmy Mateuszowi w przymiarce nowego kombinezonu uciskowego, zakupionego dzięki Państwa wsparciu. Chłopiec, dzięki miłości najbliższych: dziadków, cioci i dalszej rodziny, niezwykle dzielnie znosi długotrwałe i wieloetapowe leczenie.
Powiemy, jak zapobiegać oparzeniom, do których najczęściej dochodzi w domu, a ratownik medyczny pokaże jak postępować, gdy taki nieszczęśliwy wypadek się zdarzy. Odpowiednia reakcja i jej czas odgrywa tu bardzo ważną rolę.
"Jesteśmy Dla Dzieci" to tytuł naszego programu i cel, który przyświeca nam od 25-lat. Prezentujemy Państwu kolejnego bohatera, któremu udało się pomóc. To Piotr Urbaniak, który wymagał przeszczepu wątroby. Było to możliwe dzięki sprowadzeniu do Polski przez Fundację Polsat programu Rodzinnych Przeszczepów Wątroby.