Polscy siatkarze wygrali Ligę Narodów. Rozgromili Włochów w trzech setach

Reprezentacja Polski wygrała z reprezentacją Włoch w finale siatkarskiej Ligi Narodów. Polacy zwyciężyli 3:0. Dzień wcześniej w podobnym stylu pokonali drużynę z Brazylii.
Polscy siatkarze pod wodzą Nikoli Grbicia w całym turnieju finałowym nie przegrali ani jednego seta.
Nasi reprezentanci po raz drugi w historii wygrali Ligę Narodów.
Liga Narodów. Polscy siatkarze pokonali Brazylię
Reprezentacja Polski rywalizowała w niedzielę z reprezentacją Włoch o złoto siatkarskiej Ligi Narodów. Turniej odbywa się w chińskim Ningbo.
Włosi w finale Ligi Narodów zagrali po raz pierwszy.
ZOBACZ: Polscy siatkarze pokonali Brazylię. Pewny awans do finału Ligi Narodów
Dzień wcześniej Polacy wygrali w półfinale z drużyną z Brazylii 3:0 (28:26, 25:19, 25:21). Spotkanie miało nerwowy przebieg, mimo to podopieczni trenera Nikoli Grbicia zdołali wygrać w trzech setach. Pierwszoplanową postacią na boisku był Kewin Sasak.
Biało-czerwoni po raz drugi grali o złoty medal tych rozgrywek. Wcześniej triumfowali w 2023 roku. W swoim dorobku mają również srebrny (2021) oraz trzy brązowe krążki (2019, 2022, 2024).
Ubiegłoroczny turniej finałowy rozegrano w Łodzi. W finale Francja pokonała Japonię 3:1. Nagrodę dla najlepszego zawodnika (MVP) otrzymał francuski rozgrywający Antoine Brizard.
Czytaj więcej