Sławomir Mentzen organizuje konferencję. "Powiem komu udzielę poparcia"

"Zapraszam na 12:00 na konferencję (...) Powiem komu udzielę poparcia w drugiej turze" - przekazał Sławomir Mentzen. Polityk Konfederacji zajął trzecie miejsce w wyborach z prawie 15 proc. poparcia. Stanowisko Mentzena może mieć duży wpływ na rozkład głosów oddanych w czerwcu na Rafała Trzaskowskiego i Karola Nawrockiego.
Kandydat Konfederacji na prezydenta - Sławomir Mentzen - zajął ostatnie miejsce na podium w pierwszej turze wyborów prezydenckich. Według oficjalnych wyników PKW, zdobył 14,81 proc. poparcia, co przekłada się na 2 902 448 głosów.
Oznacza to, że dysponuje on najlepszym wynikiem w wyborach zaraz po Rafale Trzaskowskim z KO i Karolu Nawrockim wspieranym przez PiS. A związku z tym, że 1 czerwca odbędzie się druga tura, Mentzen ogłosił zwołanie konferencji prasowej w Sejmie, którą zaplanował na wtorek o godz. 12.
"Powiem, komu udzielę poparcia w drugiej turze wyborów" - napisał w mediach społecznościowych.
Wybory prezydenckie 2025. Mentzen ma ogłosić, kogo poprze w drugiej turze
W drugiej turze wystartują Rafał Trzaskowski i Karol Nawrocki. Jeśli Mentzen udzieli poparcia któremuś z nich, to może zwiększyć szansę na zwycięstwo tego kandydata 1 czerwca.
Na ten wpis zareagowała szefowa klubu Lewicy Anna Maria Żukowska. "Nie powiesz" - napisała w krótkim komentarzu.
ZOBACZ: "Czekam na propozycje". Szef sztabu Zandberga o przekazaniu poparcia w drugiej turze
W poniedziałek głos w sprawie zabrał Krzysztof Bosak. - Sławomir Mentzen przedstawi stanowisko, swoje propozycje związane z ewentualnym uzyskaniem jego poparcia - zapowiedział na antenie Polsat News.
Zapytany, czy wie, kogo ma na myśli zdobywca trzeciego miejsca w wyborach, Bosak powiedział, że wie, ale nie zdradzi szczegółów.
- Proszę sztaby tych kandydatów, którzy weszli do drugiej tury, aby uważnie obserwowały, co ogłosi - przekazał wicemarszałek Sejmu.
Czytaj więcej