Burzliwa dyskusja ws. mieszkania Nawrockiego. "Pozbawił człowieka majątku"

Polska
Burzliwa dyskusja ws. mieszkania Nawrockiego. "Pozbawił człowieka majątku"
Polsat News
Debata po Debacie

- Przejął mieszkanie, pozbawił człowieka majątku - powiedział poseł Polski 2050 Sławomir Ćwik, komentując sprawę drugiego mieszkania Nawrockiego. Prowadząca program Agnieszka Gozdyra zapytała doradcę prezydenta RP Błażeja Pobożego, czy to stwierdzenie "nie jest procesowe". - Wszystko, o czym tu mówią, jest procesowe - odpowiedział polityk.

W programie "Debata Gozdyry" politycy dyskutowali o drugim mieszkaniu Karola Nawrockiego w Gdańsku, które kandydat wspierany przez PiS miał nabyć od pana Jerzego w zamian za pomoc.

 

- Przejął mieszkanie, pozbawił człowieka majątku - skomentował tę sprawę polityk Polski 2050 Sławomir Ćwik.

 

- To nie jest procesowe? - spytała prowadząca program Agnieszka Gozdyra doradcę prezydenta RP Błażeja Pobożego. - Wszystko, o czym tu mówią, jest procesowe - odpowiedział polityk. 

 

Polityk Polski 2050 wyjaśnił, że pan Jerzy miał mieszkanie warte określoną kwotę, a teraz tego mieszkania nie ma. - A pan jest pod opieką DPS-u, jest niepełnosprawny i nie ma na żywność i leki. Zaś Karol Nawrocki, który deklaruje, że nim tak się zajmuje, nie wie nawet o tym, że on jest w ośrodku od roku - dodał Ćwik.

 

WIDEO: Sprawa mieszkania Nawrockiego. "Pozbawił człowieka majątku" vs. "To jest dobry uczynek"

 

Sprawa mieszkania Nawrockiego. "To jest dobry deal"

- To jest manipulacja - odpowiedział Poboży. - Są różne formy tego, co można traktować jako opieka. Ponoszenie kosztów administracyjnych i eksploatacyjnych też jest pomocą - dodał. 

 

Polityk Polski 2050 stwierdził, że to "nie jest dobry uczynek". - To jest dobry deal - dodał. 

 

- Ja widzę dobre uczynki. Zakładam, że ludzie są z natury dobrzy, a nie źli - powiedział doradca prezydenta RP. - Tak, szczególnie, gdy mają nominacje Prawa i Sprawiedliwości - wtrącił Ćwik. 

Wybory prezydenckie 2025. Sprawa mieszkania Karola Nawrockiego

Podczas debaty prezydenckiej "Super Expressu" Karol Nawrocki mówił, że posiada jedno mieszkanie. W zeszłym tygodniu Onet opublikował artykuł, z którego wynika, że prezes IPN ma jednak dwa lokale. Lokatorem drugiego mieszkania był 80-letni Jerzy, z którym Nawroccy podpisali umowę przedwstępną w 2012 r.

 

W lutym 2024 r. MOPR, w związku z brakiem możliwości zabezpieczenia w miejscu zamieszkania, zawnioskował do sądu o umieszczenie seniora w Domu Pomocy Społecznej. Mężczyzna nie mógł liczyć na rodzinę. Sąd zgodę wydał.

 

ZOBACZ: Spięcie o kawalerkę Karola Nawrockiego. "Pani posiada cztery mieszkania"

 

- Koszty opieki ponosi miasto Gdańsk i potrzebujący - przekazał Daniel Stenzel, rzecznik prezydent Gdańska. - Od 2018 roku otrzymywał już profesjonalne usługi opiekuńcze, które zmieniały się z biegiem lat w zależności od potrzeb - dodał.

 

W 2011 roku pan Jerzy skorzystał z preferencyjnego prawa pierwokupu mieszkania komunalnego za 10 proc. wartości.

Michał Blus / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie