Wstrząs w kopalni Halemba. Poszkodowane dwie osoby

Polska Agata Sucharska / PAP
Wstrząs w kopalni Halemba. Poszkodowane dwie osoby
wikimedia.org
W kopalni Halemba w Rudzie Śląskiej doszło do wstrząsu

W kopalni Halemba w Rudzie Śląskiej doszło do wstrząsu. - Wszyscy górnicy zostali bezpiecznie wycofani - przekazała rzeczniczka Polskiej Grupy Górniczej Ewa Grudniok na antenie Polsat News. Jak dodała, poszkodowane zostały dwie osoby, są przytomne.

Podziemny wstrząs około godz. 20.30 był silnie odczuwalny na powierzchni. Alarmowali o nim m.in. mieszkańcy Katowic, Zabrza i Siemianowic Śląskich.

Silne wstrząsy na Śląsku. Akcja służb w kopalni Halemba

Jak potwierdziła rzeczniczka Polskiej Grupy Górniczej Ewa Grudniok do wstrząsu doszło w Ruchu Halemba Kopalni Węgla Kamiennego Ruda. W rejonie przebywały wówczas 33 osoby, wszystkie zostały bezpiecznie wycofane. 

 

- Dwie osoby zostały poszkodowane, ale co najważniejsze, obydwie są komunikatywne i przytomne. Trwa ich przekazywanie służbom medycznym - poinformowała na antenie Polsat News.

 

ZOBACZ: Wstrząsy w kopalni na Dolnym Śląsku. Ewakuacja górników

 

Wstrząs został zarejestrowany przez EMSC. 

 

 

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie