George Clooney o Joe Bidenie. Aktor zmienił zdanie

Kultura
George Clooney o Joe Bidenie. Aktor zmienił zdanie
AP/Manuel Balce Ceneta
Zadeklarowany Demokrata George Clooney chce innego kandydata w wyborach niż Joe Biden

- Uwielbiam Joe Bidena. (...) W ciągu ostatnich czterech lat wygrał wiele bitew. Ale jedyną bitwą, której nie może wygrać, jest walka z czasem - powiedział George Clooney. Znany aktor jest zadeklarowanym demokratą, we wcześniejszych latach wspierał kampanie Baracka Obamy czy Hillary Clinton. Teraz zaapelował o zmianę kandydata. - Nie wygramy w listopadzie z tym prezydentem - uznał.

Aktor George Clooney kilka tygodni temu zorganizował zbiórkę pieniędzy na kampanię Joe Bidena. Jednakże z opublikowanego w środę wywiadu dla "The New York Times" wynika, że artysta zmienił swoje podejście do reelekcji prezydenta. 

George Clooney zmienił zdanie. Nawołuje do wyłonienia nowego kandydata

- Uwielbiam Joe Bidena. Jako senatora. Jako wiceprezydenta i jako prezydenta. Uważam go za przyjaciela i wierzę w niego. Wierzę w jego charakter. Wierzę w jego moralność. W ciągu ostatnich czterech lat wygrał wiele bitew, z którymi się zmierzył. Ale jedyną bitwą, której nie może wygrać, jest walka z czasem - przekazał.  


- To druzgocące, ale Joe Biden, z którym byłem trzy tygodnie temu na zbiórce funduszy, nie był Joe Bidenem z 2010 roku. Nie był nawet Joe Bidenem z 2020 roku. Był tym samym człowiekiem, którego wszyscy widzieliśmy podczas debaty - powiedział. 

 

ZOBACZ: Pierwszy taki wywiad po debacie. Joe Biden stawia sprawę jasno


Tym samym zaprzeczył, jakoby prezydent USA miał jedynie "kiepską noc" przed debatą. Jak zaznaczył, demokraci są "przerażeni" możliwością drugiej kadencji Donalda Trumpa i dlatego zlekceważyli wcześniejsze "sygnały ostrzegawcze" dotyczące złego stanu Bidena.  


- Chodzi o wiek. Nic więcej. Ale to nic, co można odwrócić. Nie wygramy w listopadzie z tym prezydentem. Na dodatek nie wygramy w Izbie Reprezentantów i stracimy Senat - stwierdził. - Możemy schować głowy w piasek i modlić się o cud w listopadzie, albo możemy mówić prawdę - dodał. Uznał, że właściwym posunięciem byłaby zmiana kandydata. 

USA. Wybory prezydenckie 2024. Joe Biden nie chce ustąpić

George Clooney jest zadeklarowanym demokratą, którym - jak twierdzi - "jest od urodzenia". Znany aktor od lat wspiera kampanie prezydentów z tej partii.  

 

ZOBACZ: Donald Trump obraża Joe Bidena. Ujawniono nagranie


Prowadził jedne z największych zbiórek w historii m.in. w 2012 roku wspierał Baracka Obamę, w 2016 - Hillary Clinton, a Joe Bidena - już przed pierwszą kadencją w 2020 roku. Wówczas stwierdził, że Biden uratował demokrację.  


Echa debaty między Joe Bidenem a Donaldem Trumpem nie milkną. Coraz więcej demokratów nawołuje do zmiany kandydata. Jednak Joe Biden nie chce ustąpić ze stanowiska. Jak przekazał w ostatnim liście "nie startowałby, gdyby nie wierzył, że jest najlepszym kandydatem do pokonania Trumpa". 

Karina Jaworska / msm / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie