Samolot trafiony piorunem. W sieci pojawiło się zdjęcie

Technologie
Samolot trafiony piorunem. W sieci pojawiło się zdjęcie
Pexels/x.com/mrs_jebu
Samolot został skierowany na inne lotnisko

Samolot linii British Airways został trafiony piorunem podczas lotu ze Stuttgartu do Londynu. Maszyna została przekierowana na inne lotnisko. Przewoźnik przekazał, że podczas lotu wystąpiły "niekorzystne warunki pogodowe".

Samolot lecący ze Stuttgartu na londyńskie lotnisko Heathrow został zmuszony do przekierowania na pobliskie lotnisko Gatwick po tym, jak uderzył w niego piorun - podaje Sky News.

 

Linie British Airways potwierdziły stacji że podczas lotu wystąpiły "niekorzystne warunki pogodowe". Nie podano jednak więcej szczegółów.

 

W sieci pojawiło się zdjęcie jednego z pasażerów, na którym widać moment uderzenia pioruna.

 

Pasażerowie zostali przewiezieni do miejsca docelowego na lotnisku Heathrow po tym, jak samolot wylądował na Gatwick tuż przed godziną 14:25 w niedzielę.

 

W niedzielę w wielu częściach Anglii, w tym w Londynie wystąpiły burze i opady deszczu.

Wielka Brytania. Piorun uderzył w samolot

Eksperci twierdzą, że uderzenie pioruna w samolot podczas lotu nie jest tak niezwykłe, jak niektórzy podróżni mogą sądzić - czytamy na stronie Sky News.

 

ZOBACZ: Silne turbulencje na pokładzie samolotu. Matka nie mogła znaleźć dziecka

 

Według National Oceanic and Atmospheric Administration, komercyjny odrzutowiec jest uderzany przez piorun średnio "jeden lub dwa razy w roku".

 

Nic się jednak nie dzieje, ponieważ samoloty pokrywane są specjalną powłoką, która chroni ich podzespoły przed uderzeniem pioruna. 

 

Źródło: Sky News

an / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie