Dyrektor Teatru Starego w Krakowie o Jerzym Stuhrze. "Żegnam osobistego mistrza"

Kultura
Dyrektor Teatru Starego w Krakowie o Jerzym Stuhrze. "Żegnam osobistego mistrza"
Polsat News archiwum
Waldemar Raźniak o Jerzym Stuhrze: Żegnam osobistego mistrza

- Żegnam swojego osobistego mistrza. Jerzy Stuhr był opiekunem naszego roku, był reżyserem mojego dyplomu aktorskiego, podarował mi rolę Malvolia w "Wieczorze trzech króli" Szekspira. Wprowadził mnie w zawodowe życie aktorskie - tak o zmarłym Jerzym Stuhrze mówił w Polsat News Waldemar Raźniak, dyrektor Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie.

We wtorek media obiegła smutna wiadomość o śmierci Jerzego Stuhra, jednego z najwybitniejszych polskich aktorów filmowych i teatralnych. Artysta miał 77 lat. Od kilku lat walczył z chorobą nowotworową, a w 2020 roku doznał udaru mózgu.

Waldemar Raźniak o Jerzym Stuhrze. "Wprowadził mnie w życie aktorskie"

- Pamiętam, że przez cały okres moich studiów był dla nas wielkim autorytetem - wspominał na antenie Polsat News Waldemar Raźniak, dyrektor Starego Teatru w Krakowie i wychowanek Jerzego Stuhra w krakowskiej PWST. 

 

Wideo: Waldemar Raźniak wspomina Jerzego Stuhra

 

- Była to rzeczywiście osoba, która towarzyszyła swoim studentom w tych pierwszych latach po studiach. Ja miałem w pewnym momencie przyjemność być blisko Jerzego Stuhra, również asystowałem mu, kiedy pracowaliśmy razem na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu - mówił Raźniak, dodając, że w pewnym momencie - ze względu na problemy zdrowotne wielkiego artysty - przejął reżyserowanie jego przedstawienia. 

 

ZOBACZ: Nie żyje Jerzy Stuhr. Tymi rolami przeszedł do historii

 

- Zresztą on tych kryzysów (zdrowotnych - red.) w życiu miał parę. To było niesamowite, że z każdego z tych kryzysów niesamowicie się podnosił, po każdym pisał jakąś książkę albo cykl felietonów, dzięki czemu dawał nadzieję bardzo wielu osobom - dodał.

Nina Nowakowska / sgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie