"Zabrakło mu sekundy". Policja wspomina śmierć funkcjonariusza

Polska Aleksandra Boryń / anw / Polsatnews.pl
"Zabrakło mu sekundy". Policja wspomina śmierć funkcjonariusza
X/PolskaPolicja

Mija 30 rocznica śmierci starszego sierżanta Roberta Stefanika. Funkcjonariusz chcąc ratować kolegę naraził swoje życie. Podczas skoku w Inowrocławiu wypiął się ze spadochronu głównego i otworzył zapasowy. Niestety "zabrakło mu jednej sekundy", jak czytamy we wpisie policji.

W rocznicę śmierci jednego z funkcjonariuszy policja przypomniała jego historię. "Nasz kolega starszy sierżant Robert Stefanik zginął 30 lat temu. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci" - czytamy.

Rocznica śmierci Roberta Stefanika. Zginął ratując kolegę

25 czerwca 1994 r. wykonał swój ostatni skok spadochrony nad lotniskiem Aeroklubu Kujawskiego w Inowrocławiu. Na wysokości około 250 m nad ziemią zbliżył się do czaszy spadochronu innego opadającego skoczka. Wykonując ominięcie uderzył czołowo w czaszę spadochronu kolegi.

 

"Ratując życie drugiego skoczka sierżant Stefanik wypiął się ze spadochronu głównego i otworzył zapasowy. Zbyt mała odległość od ziemi spowodowała, że spadochron nie zadziałał skutecznie, a zderzenie z ziemią spowodowało śmierć policjanta. Zabrakło mu jednej sekundy" - napisano.

 

Funkcjonariusz zmarł w wieku 36 lat, osierocił czworo dzieci. 

Policja wspomina kolegę

Służbę w policji rozpoczął 16 maja 1983 r. jako milicjant plutonu specjalnego. Później był instruktorem kompanii specjalnej i młodszym asystentem sekcji szkolenia. Następnie awansował na młodszego asystenta plutonu taktyczno-szkolnego kompanii antyterrorystycznej Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

 

ZOBACZ: Nie żyje 39-letnia Natalia. Policja zatrzymała męża kobiety

 

W komunikacie podkreślono, że był doświadczonym instruktorem, który przygotował do służby wielu młodych policjantów. Sam Stefanik - niejednokrotnie z narażeniem życia - uczestniczył w działaniach związanych z przywracaniem naruszonego porządku publicznego.

 

Pośmiertnie został awansowany na stopień starszego sierżanta.

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie