Łoś na moście w Warszawie. Nadjechało rozpędzone pendolino

Polska
Łoś na moście w Warszawie. Nadjechało rozpędzone pendolino
pxhere.com/Megatron7667/Wikimedia Commons
Łoś uniknął zderzenia z pociągiem w Warszawie

Łoś spacerował po torowisku na moście średnicowym w Warszawie, gdy nagle pojawił się tam rozpędzony pociąg. Maszynista pendolino zdecydował się na gwałtownie hamowanie. Zdarzenie zostało nagrane i trafiło do sicie.

Maszynista pociągu PKP Intercity, który wyruszył z Warszawy Centralnej w stronę Dworca Wschodniego nie mógł spodziewać się, że wkrótce przyjdzie zmierzyć mu się z prawdziwym wyzwaniem.

Łoś na torach. Maszynista podjął skuteczną interwencję

Gdy skład wjeżdżał na most średnicowy, oczom maszynisty ukazał się łoś, który beztrosko spacerował po torowisku. Gdy zwierzę zauważyło nadciągającą maszynę, natychmiast rzuciło się do ucieczki.

 

Operator pendolino nie miał czasu do stracenia - natychmiast zaczął hamować. W grę wchodziły sekundy i centymetry, które dzieliły pędzącego łosia od wolno zatrzymującej się maszyny.

 

ZOBACZ: Poważny wypadek przed Rajdem Polski. Sebastien Ogier wśród rannych

 

Na szczęście, tragedii udało się uniknąć. Pociąg wyhamował, a zwierzę zdołało bezpiecznie opuścić torowisko.

 

Łoś-szczęściarz poszukiwany był przez leśników już od jakiegoś czasu. W tydzień po tym, jak uniknął śmierci na torach, został odłowiony i przetransportowany do lasu.

 

Mieszkańcy Warszawy coraz częściej mogą spotkać na terenie miasta dzikie zwierzęta. Wynika to z m. in. z przebiegania przez stolicę ich szlaków migracyjnych. Zwierzyna przedostaje się również przez rzekę.

 

Paweł Sekmistrz / anw / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie