Euro 2024. Mecz Polska - Francja. Michał Probierz podał skład

Świat
Euro 2024. Mecz Polska - Francja. Michał Probierz podał skład
PAP/Leszek Szymański
Selekcjoner reprezentacji Polski Michał Probierz podał skład przed meczem z Francją

Michał Probierz podał skład reprezentacji Polski na mecz z Francją. Jest kilka zaskoczeń. Pożegnalne spotkanie biało-czerwonych z Euro 2024 rozpocznie się o godz. 18:00.

We wtorek w Dortmundzie biało-czerwoni pożegnają się z Euro 2024. Mecz na otarcie łez może się okazać jednak bardzo wymagający, bo naprzeciw piłkarzy Michała Probierza staną jedni z faworytów turnieju - Francuzi. 

 

Na nico ponad godzinę przed meczem selekcjoner podjął decyzję, kto wyjdzie na murawę od pierwszej minuty. 

 

Skład reprezentacji Polski na mecz z Francją:

 

Łukasz Skorupski - Jan Bednarek, Paweł Dawidowicz, Jakub Kiwior - Przemysław Frankowski, Jakub Moder, Piotr Zieliński, Sebastian Szymański, Nicola Zalewski - Robert Lewandowski, Kacper Urbański.

Pięć zmian Probierza

W porównaniu do wyjściowej jedenastki z ostatniego, przegranego 1:3 meczu przeciwko Austrii, selekcjoner dokonał w sumie pięciu zmian. 

 

Pierwsza z nich dotyczy obsady bramki. O tym, że Wojciech Szczęsny, dla którego jest to ostatni wielki turniej, nie zagra z Francją zakomunikował dzień wcześniej na konferencji prasowej sam Probierz. 

 

ZOBACZ: Polska-Austria 1:3. Przegrywamy drugi mecz Euro 2024

 

Kolejne zmiany dotyczą pomocy. W tej formacji zamiast Jakuba Piotrowskiego zobaczymy Sebastiana Szymańskiego, miejsce Bartosza Slisza zajmie Jakub Moder, a wyżej w ofensywie zamiast Krzysztofa Piątka i Adama Buksy zagrają doświadczony Robert Lewandowski i wchodzący do kadry Kacper Urbański. 

 

Mecz Polska-Francja w Dortmundzie w ramach Euro 2024 rozpocznie się o godz. 18:00.

Artur Pokorski / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie