Z ekskluzywnych wakacji trafili do aresztu. Akcja służb

Polska
Z ekskluzywnych wakacji trafili do aresztu. Akcja służb
CBZC
Ukradli miliony i pojechali na wczasy. W domu czekała ich przykra niespodzianka

Funkcjonariusze z Bydgoszczy zatrzymali łącznie 10 osób podejrzanych o dokonywanie oszustw internetowych na szeroką skalę. Dwoje z nich zostało zatrzymanych na lotnisku Chopina bezpośrednio po powrocie z wakacji. Jak się okazało, oszuści tworzyli fikcyjne sklepy internetowe, w których dokonywali "sprzedaży". W ten sposób wyłudzili kilka milionów złotych i pokrzywdzili około 6700 osób.

10 osób zostało zatrzymanych w związku z oszustwami internetowymi popełnianymi na szeroką skalę. Dwoje z nich funkcjonariusze odebrali z lotniska Chopina w Warszawie. Akurat wracali z ekskluzywnych wakacji. 

 

Jak się okazało, oszuści prowadzili skomplikowane i dobrze zorganizowane operacje. Zakładali fikcyjne sklepy internetowe, a następnie dokonywali "sprzedaży". Sklepów takich powstało około 80, a pokrzywdzonych zostało w przybliżeniu 6700 osób. W ten sposób zatrzymani wyłudzili kilka milionów złotych. 

 

ZOBACZ: Zajrzeli do małżeńskiego łóżka. Nietypowe odkrycie policjantów

 

Policjanci Zarządu w Bydgoszczy Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości starannie zebrali i przeanalizowali materiał dowodowy. Podczas przeszukania lokali mieszkalnych funkcjonariusze znaleźli środki narkotyczne, dokumenty tożsamości wydane na podstawione osoby oraz środki pieniężne. Odkryli także strukturę informatyczną, którą posługiwali się przestępcy. 

Ukradli miliony i pojechali na wczasy. W domu czekała ich przykra niespodzianka

Zatrzymanym osobom postawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz dokonania licznych oszustw. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Bydgoszczy zdecydował się na zastosowanie wobec pięciorga podejrzanych środka zapobiegawczego w formie tymczasowego aresztowania.

 

ZOBACZ: Nikola Myślińska zaginęła w drodze do Polski. Policja poszukuje 14-latki

 

Śledztwo nadzorowane jest przez Prokuraturę Okręgową w Bydgoszczy i prowadzone przy wsparciu innych jednostek CBZC w Gdańsku i Olsztynie, a także Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA”, Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Gdańsku i Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku i Elblągu. Materiał dowodowy nadal jest badany, dlatego postawione dotychczas zarzuty mogą ulec zmianie. 

Pola Kajda / anw / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie