Wybuch w zakładach azotowych w Puławach. Dwie osoby ranne

Polska
Wybuch w zakładach azotowych w Puławach. Dwie osoby ranne
Polsat News
Eksplozja w Zakładach Azotowych w Puławach. Zdj. ilustracyjne

Na terenie zakładów azotowych w Puławach miała miejsce eksplozja. Reporter Polsat News ustalił, że doszło do wybuchu metanu do produkcji amoniaku. W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały ranne, jedną śmigłowcem LPR zabrano do szpitala. Na miejscu pracuje zakładowa straż pożarna.

Na terenie zakładów azotowych w Puławach (woj. lubelskie) o godz. 19:15 miała miejsce eksplozja. Jak dowiedział się reporter Polsat News Piotr Kuśmierzak, doszło prawdopodobnie do wybuchu metanu do produkcji amoniaku. 

Wybuch w zakładach azotowych w Puławach. Dwie osoby ranne

"Na instalacji przygotowania gazu w Zakładzie Amoniaku Grupy Azoty Puławy, w trakcie uruchamiania podgrzewacza, doszło dziś wieczorem do wypadku, w wyniku którego poparzeniu uległo dwóch pracowników spółki" - przekazała Polsat News rzeczniczka Grupy Azoty Monika Darnobyt.

 

ZOBACZ: Sprawa 19-dniowego Rafała. Ustalono przyczynę śmierci

 

Poszkodowany w cięższym stanie został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Dęblinie, drugi - z lżejszymi obrażeniami, został opatrzony na miejscu i przetransportowany do placówki w Puławach.

 

- Działania Państwowej Straży Pożarnej ograniczały się w tej sprawie do zabezpieczenia miejsca lądowania LPR i pomocy w przetransportowaniu poszkodowanego do śmigłowca - powiedział w rozmowie z Interią starszy kapitan Konrad Wójcik. 

Wybuch w Puławach. Na miejscu działają strażacy

Na miejscu pracowały zastępy zakładowej straży pożarnej. Po godz. 20:30 sytuacja była już opanowana.

 

"Pierwsze oględziny miejsca zdarzenia wskazują, że nie doszło do uszkodzeń aparatów na instalacji. Wszystkie niezbędne służby zostały powiadomione. Trwa wyjaśnianie przyczyn zaistniałego zdarzenia" - poinformowała rzeczniczka Grupy Azoty.

Marta Stępień / sgo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie