Wielka Brytania. Księżniczka Anna w szpitalu. Pałac Buckingham wydał komunikat

aktualizacja: Świat
Wielka Brytania. Księżniczka Anna w szpitalu. Pałac Buckingham wydał komunikat
AP/Alastair Grant

73-letnia księżniczka Anna doznała niewielkich obrażeń i wstrząśnienia mózgu - informuje Reuters, powołując się na komunikat Pałacu Buckingham. Siostra brytyjskiego monarchy Karola III ucierpiała w wyniku "incydentu" i wraca do zdrowia w szpitalu. BBC podało prawdopodobną przyczynę wypadku.

Księżniczka Anna "doznała niewielkich obrażeń" - brzmi komunikat Pałacu Buckingham na temat "incydentu", do jakiego doszło w niedzielę w posiadłości Gatcombe Park w hrabstwie Gloucestershire, z udziałem córki królowej Elżbiety II i księcia Filipa. 

Wielka Brytania. Księżniczka Anna w szpitalu. Pałac Buckingham wydał komunikat

73-letnia członkini brytyjskiej rodziny królewskiej przebywa w szpitalu. Jej życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo - dodano. Siostra brytyjskiego monarchy Karola III pozostaje w szpitalu Southmead w Bristolu. To, jak dodano w komunikacie, "środek ostrożności". Księżniczka znajduje się pod obserwacją lekarzy. "Oczekuje się, że w pełni i szybko wyzdrowieje" - czytamy.

 

"Król był na bieżąco informowany i dołącza do całej rodziny królewskiej, przesyłając księżniczce najserdeczniejsze życzenia szybkiego powrotu do zdrowia" - przekazano w oświadczeniu Pałacu Buckingham. 

 


BBC informuje, że chociaż nie podano do publicznej wiadomości przyczyny urazu, prawdopodobnie księżniczka została uderzona przez konia. Brytyjskie media przypominają, że Anna miała rozpocząć wizytę w Kanadzie pod koniec tego tygodnia.

 

mak / Reuters
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie