Leszno: Wypadek na S5. Pieszy zginął na miejscu

Polska
Leszno: Wypadek na S5. Pieszy zginął na miejscu
Pixabay/Franz P. Sauerteig
Wypadek na obwodnicy Leszna. Mężczyzna zginął na miejscu

Do tragicznego wypadku na obwodnicy Leszna doszło ok. godziny 2:30 w nocy z niedzieli na poniedziałek. Na drodze ekspresowej S5 potrącony został pieszy, który zginął na miejscu. Okoliczności zdarzenia nie są jeszcze znane.

Na drodze ekspresowej S5 z Wrocławia do Poznania doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek do tragicznego wypadku. Około godziny 2:30 potrącony został pieszy. 49-letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

 

ZOBACZ: Kłobuck. Tragiczny wypadek, kierowca uderzył w słup. Zginęła 18-latka

 

Jak przekazał zespół prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, 47-letni kierowca auta marki Jeep Renegade potrącił pieszego na obwodnicy Leszna. Powiadomiony został prokurator, a pojazd i ciało zostały zabezpieczone do badań.

 

Drogę w kierunku Poznania zablokowano na prawie trzy godziny. 

Tragiczny wypadek na S5. Potrącony został pieszy

Miejsce zdarzenia zabezpieczał jeden zastęp straży pożarnej. Jak przekazał oficer prasowy komendy miejskiej PSP w Lesznie kpt. mgr inż. Szymon Kurpisz, gdy strażacy dotarli na miejsce, samochód został już przemieszczony na pobocze, a służba drogowa wstrzymała ruch.

 

Strażacy oświetlili miejsce zdarzenia i osłonili osobę potrąconą parawanem. Później została ona zabrana przez zakład pogrzebowy.

 

ZOBACZ: Wypadek autokaru w Warszawie. Są ranni

 

Na ten moment policja nie posiada informacji na temat trzeźwości kierowcy oraz przyczyn, dla których 49-latek znalazł się na drodze ekspresowej. 

Pola Kajda / anw / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie