Wielka awaria na lotnisku w Manchesterze. Ruch lotniczy sparaliżowany

Polska
Wielka awaria na lotnisku w Manchesterze. Ruch lotniczy sparaliżowany
X/@Shabyy_/@The_ChrisShaw
Utrudnienia na lotnisku w Manchesterze

Pasażerowie podróżujący z lotniska w Manchesterze muszą się liczyć z poważnymi utrudnieniami. Wszystkie loty zostały odwołane lub opóźnione na skutek przerwy w dostawie prądu, która dotknęła lotnisko w niedzielę rano. Mimo że zasilanie przywrócono, to utrudnienia mogą potrwać cały dzień.

Wszystkie loty z lotniska w Manchesterze w Anglii zostały w niedzielę rano odwołane lub opóźnione z powodu przerwy w dostawie prądu. Problem z zasilaniem dotknął całe lotnisko i wiele pobliskich budynków. 


Portal Sky News poinformował, że zasilanie zostało już przywrócone. Jednak skutki awarii będą odczuwalne najpewniej przez resztę dnia. W związku z tym pasażerowie muszą się liczyć z utrudnieniami i opóźnieniami. Lotnisko oświadczyło, że przede wszystkim zajmie się pasażerami, którzy już przebywają na jego terenie. 

Problem na lotnisku w Manchesterze. Wszystkie loty opóźnione i odwołane

Według oświadczenia lotniska w Manchesterze, poważne awarie dotknęły dwa terminale - 1 i 2. Podróżnym, którzy mają zaplanowane loty zaleca się skontaktowanie z liniami lotniczymi w celu uzyskania aktualnych informacji przed przybyciem na lotnisko

 

ZOBACZ: W złości pozwała swojego partnera. Powodem spóźnienie na lotnisko


Dodano, że terminal numer 3 działa poprawnie, jednak przez przerwy w dostawie prądu, samoloty będą z niego odlatywać z opóźnieniem. 

Anglia. Lotnisko bez prądu. Skutki awarii przez cały dzień

Awaria w mniejszym stopniu wpłynęła na przyloty. Chociaż podróżujący mogą spodziewać się opóźnień podczas odprawy granicznej.

 
Władze lotniska podały, że pracują, aby jak najszybciej przywrócić wszystkie usługi i normalny tryb funkcjonowania lotniska. Podkreśliły jednak, że nie mogą powiedzieć, kiedy to dokładnie nastąpi


Linie lotnicze zobowiązały się do pomocy wszystkim pasażerom, których loty został odwołane.  

Karina Jaworska / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie