Papież modlił się o "mądrość dla rządzących". Wspomniał o negocjacjach pokojowych

Świat
Papież modlił się o "mądrość dla rządzących". Wspomniał o negocjacjach pokojowych
AP/Andrew Medichini
Papież Franciszek modlił się o mądrość dla rządzących

- Niech Duch Święty oświeca umysły rządzących, zaszczepia w nich mądrość i poczucie odpowiedzialności - nawoływał papież Franciszek podczas niedzielnej modlitwy "Anioł Pański". Ojciec Święty przypomniał o trwających wojnach i zaznaczył, że jedynym sposobem na ich zakończenie jest "kontynuowanie negocjacji". Wspomniał o "umęczonej Ukrainie, która bardzo cierpi".

Podczas niedzielnej modlitwy "Anioł Pański" w Watykanie papież Franciszek zaapelował do światowych przywódców, aby postępowali odpowiedzialnie, kultywowali pokój i kontynuowali negocjacje w sprawie trwających wojen. 


- Niech Duch Święty oświeca umysły rządzących, zaszczepia w nich mądrość i poczucie odpowiedzialności, aby unikali wszelkich działań i słów podsycających konfrontację, a zamiast tego zdecydowanie dążyli do pokojowego rozwiązania konfliktów  - powiedziała Głowa Kościoła, cytowana przez Vatican News. 

Papież Franciszek apelował o pokój. Prosił o mądrość dla rządzących

Papież przypomniał "tragiczne wydarzenia na Ziemi Świętej i w Ukrainie". Stwierdził, że aby przezwyciężyć konflikty konieczne są negocjacje. - Módlmy się nadal o pokój - apelował z placu św. Piotra.  

 

ZOBACZ: Małżeństwo z Polski odznaczone przez papieża Franciszka


- Módlmy się o pokój, w Palestynie, w Gazie, w Demokratycznej Republice Konga. Módlmy się o pokój na umęczonej Ukrainie, która bardzo cierpi - mówił. - Niech zapanuje pokój - podkreślił.  

Papież Franciszek: Chrystus zawsze uciszy burzę 

Dodatkowo wezwał wiernych, aby "pośród niepewności i strachu nieustraszenie zwracali się do Chrystusa, który zawsze uciszy burzę". Według papieża Franciszka, nawet pośród zamieszania i udręki należy powierzyć się Bogu.

 
Nawiązując do ewangelii św. Marka przekazał, że chociaż wydaje się, że Jezus wystawia czasem człowieka na próbę, należy mu bezgranicznie ufać, a z trudnych sytuacji wyjdzie się silniejszym i bardziej świadomym boskiej mocy.  


Na zakończenie Papież Franciszek prosił, aby Maryja, która z pokorą i odwagą przyjęła wolę bożą, obdarzyła ludzi znajdujących się w trudnych chwilach pogodą ducha.  

Karina Jaworska / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie