Nocny atak na stolicę Ukrainy. "Eksplozje w całym mieście"

Świat
Nocny atak na stolicę Ukrainy. "Eksplozje w całym mieście"
Pixabay/Andrzej
W nocy z soboty na niedzielę Rosja zaatakowała Kijów

Rosja przeprowadziła atak rakietowy na Kijów w nocy z soboty na niedzielę. Ogłoszono alarm powietrzny i zaapelowano o ciszę informacyjną, aby do sieci nie trafiły nagrania działań obrońców Ukrainy. Jak przekazały lokalne władze, w całej stolicy słychać było eksplozje. Tej samej nocy Ukraina miała wystrzelić dziesiątki dronów na teren Rosji - między innymi na Briańsk.

W nocy z soboty na niedzielę Rosjanie przeprowadzili atak powietrzny na stolicę Ukrainy. W całym mieście słychać było eksplozje - poinformowały władze obwodowe Kijowa. 

 

"W regionie działają siły obrony powietrznej. Należy zachować ciszę informacyjną. Apelujemy, aby nie filmować i nie publikować w sieci pracy naszych obrońców!" – przekazały w komunikacie władze obwodowe.

Wojna na Ukrainie. Nocny atak na Kijów. Rosjanie wystrzelili rakiety

Informację o zdarzeniu przekazał również krótko przed godziną 4:30 mer Kijowa Witalij Kliczko: "W Kijowie słychać eksplozje – w regionie i stolicy działają siły obrony powietrznej" napisał i zaapelował o pozostanie w bezpiecznych miejscach.

 

ZOBACZ: Rosjanie zaatakowali Charków, są ofiary. Wołodymyr Zełenski apeluje do sojuszników

 

Alarm powietrzny ogłoszono również w kilku innych obwodach centralnej i południowej Ukrainy. Przekazano informację o tym, że Rosjanie wykorzystali w ataku między innymi rakiety Kalibr

 

Bomby powietrzne uderzyły poprzedniego dnia w Charkowie - trzy osoby zginęły, a 30 zostało rannych. Do wybuchów doszło w dzielnicy mieszkaniowej. - Potrzebne są odważne decyzje naszych partnerów - stwierdził Wołodymyr Zełenski. Dodał, że Ukraina musi być w stanie niszczyć wrogie samoloty bojowe.

Wojna w Ukrainie. Rosyjskie rakiety uderzyły w Kijów. Ukraina nie pozostaje dłużna

Jak przekazał Reuters, tej samej nocy Ukraina wystrzeliła dziesiątki dronów na zachodni region Rosji, Briańsk i inne obwody, ale nie odnotowano żadnych szkód. Nad miastem zniszczonych zostało co najmniej 30 dronów, a kolejnych kilka nad obwodem smoleńskim.

 

ZOBACZ: Ukraina zaskoczona operacją Rosjan. Analitycy alarmują

 

Gubernatorzy nie poinformowali o żadnych ofiarach ani zniszczeniach, jednak, jak podkreślił Reuters, rosyjscy urzędnicy często nie ujawniają pełnego zakresu szkód wyrządzonych przez ukraińskie ataki. Doniesień nie udało się jednoznacznie zweryfikować.

Pola Kajda / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie