Polaków zapytano o zachowania na urlopie. Jedna rzecz im przeszkadza

Polska
Polaków zapytano o zachowania na urlopie. Jedna rzecz im przeszkadza
Polsat News

53 proc. ankietowanych jest za karaniem osób, które pojawiają się w negliżu w innych miejscach publicznych niż plaże - wynika z nowego badania. Temat zachowań Polek i Polaków w kurortach wraca z początkiem sezonu wakacyjnego.

Razem z początkiem lata co roku powraca pytanie o to, czy tolerujemy roznegliżowane osoby poza plażami, w miejscach publicznych. Sprawę zbadał Ogólnopolski Panel Badawczy Ariadna, który przeprowadził na zlecenie Wirtualnej Polski sondaż.


Uczestnicy badania odpowiedzieli na pytanie: "Czy jesteś za wprowadzeniem w Polsce mandatów dla roznegliżowanych turystów w nadmorskich miejscowościach w miejscach publicznych?".

Sondaż. Polacy o zachowaniach w kurortach

Jak czytamy na stronie wp.pl, w ankiecie wzięło udział ponad tysiąc internautów. Respondenci to osoby dorosłe w różnym wieku, mieszkające w miejscowościach o różnej liczbie mieszkańców.

 

ZOBACZ: Protest przeciwko turystom. Mieszkańcy Majorki zablokowali plażę


53 proc. uczestników badania było za karaniem tych, którzy opuszczają plażę i pojawiają się w negliżu w innych miejscach publicznych.


Przeciwko karaniu mandatami było 32 proc. badanych internautów. 

 

15 procent badanych nie ma w tej sprawie zdania.

RPO: Nie można zakazać wejścia z psem na plażę

Latem powraca także dyskusja na temat tego, czy na plaże można przyprowadzać psy. Jak pisała niedawno "Gazeta Wyborcza", kwestię rozstrzygnięto w Grudziądzu.

 

- Dostaliśmy pismo z biura RPO z informacją, że pewien mieszkaniec Grudziądza zwrócił uwagę na zapisy w regulaminach naszych kąpielisk, dotyczące zakazu wprowadzania psów - powiedziała "GW" Izabela Piwowarska, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Wypoczynku w Grudziądzu. Jak czytamy, RPO poprosił o wyjaśnienie, skąd zakaz wprowadzania zwierząt.

 

MORW dostał opinię, że takie zakazy należy znieść.

an/pbi / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie