Polska-Austria 1:3. Wielkie rozczarowanie po meczu. Gorzkie słowa od kibiców

Świat
Polska-Austria 1:3. Wielkie rozczarowanie po meczu. Gorzkie słowa od kibiców
Marysia Zawada/REPORTER/East News
Kibice komentują wynik polskiej drużyny w meczu z Austrią

"Przegrywamy i zostaje nam mecz o honor z Francją i już tylko cień szansy" - tak porażkę Plaków w meczu z Austrią skomentował senator Krzysztof Kwiatkowski (KO). Rozczarowania nie kryli także polscy kibice. - Nadajemy się do tarcia chrzanu. Być może to jest nasz poziom - mówili fani polskiej drużyny Polsat News.

Zakończył się mecz Polski z Austrią na mistrzostwach Europy w piłce nożnej. Biało-Czerwoni przegrali 1:3. Pierwsze komentarze w mediach społecznościowych nie pozostawiają na polskiej drużynie suchej nitki.

Porażka Polaków na Euro 2024. "Cień szansy"

Do przegranej odniósł się m.in. senator Krzysztof Kwiatkowski (KO). "Niestety Polska przegrywa 1-3 z Austrią i zostaje nam mecz o honor z Francją i już tylko cień szansy (jak mówią statystycy) na wyjście z grupy" - napisał polityk.

 

ZOBACZ: Polska-Austria 1:3. Przegrywamy drugi mecz Euro 2024

 

"Był piękny mecz otwarcia, nieco gorszy mecz o wszystko - czekamy na wspaniały mecz o honor. Z tak dziurawą obroną nie można awansować. Mogło być 2:5. Ale zrąb drużyny już jest" - ocenił porażkę Janusz Korwin-Mikke.

 

Wynik meczu skomentował także senator Tomasz Grodzki (KO). "Szkoda bo pierwsza połowa wyglądała jeszcze jako tako. Kibic zawsze wierzy, ale brutalna prawda jest taka, że drużyna w tym kształcie nie ma potencjału na wygrywanie ważnych spotkań. Pozostaje wiara w nasze młodsze roczniki, które pokazują całkiem fajny futbol" - napisał polityk.

 

Radosław Fogiel (PiS) zareagował z kolei na wpisy premiera. "Ten zawsze zapeszy..." - stwierdził polityk. Donald Tusk po zdobytej w 30. minucie przez Krzysztofa Piątka bramce napisał: "Piątek w piątek".

 

ZOBACZ: Polska-Austria. Ewakuacja strefy kibica w Berlinie. "Względy bezpieczeństwa"

Polska przegrywa z Austrią. "Szkoda czasu"

Rozczarowania nie kryli także polscy kibice. - Nie pierwszy i nie ostatni raz. Szkoda czasu - mówili Polsat News fani polskiej drużyny wychodzący ze stadionu w Berlinie.

 

- Nie wiem, co się stało? Czemu zawsze musimy przegrywać? Tragedia - powiedział jeden z kibiców. - Nie ma już żadnej nadziei - mówił kolejny.

 

- Nadajemy się do tarcia chrzanu. Być może to jest nasz poziom. Przykro mi bo tyle ludzi z Polski przyjechało - mówił opuszczający berliński stadion jeden z Polaków.

 

Kibice byli także pytani, czego zabrakło na boisku. - Moi zdaniem zabrakło jedenastu piłkarzy - ocenił jeden z fanów. - Austria nie grała, ale i Polacy nie grali - dodał kolejny.

Marta Stępień / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie