Pędził 170 km/h w tunelu. Jest nagranie groźnego wypadku

Polska
Pędził 170 km/h w tunelu. Jest nagranie groźnego wypadku
Ratownictwo Medyczne w Żywcu
Wypadek w tunelu w Lalikach. Pokazano nagranie

Rozbite samochody, pięć osób ciężko rannych - tak skończył się rajd w tunelu drogowym Emilia w Lalikach na S1 na Śląsku. Choć dopuszczalna prędkość w tym miejscu to 50 km/h, kierowca żółtego mitsubishi na liczniku miał aż 170 km/h. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad udostępniła nagranie ze zdarzenia.

W niedzielę w tunelu na S1 w Lalikach (woj. śląskie) zderzyły się trzy samochody. Sprawca kolizji jechał z prędkością 170 km/h, czyli o 120 km/h szybciej, niż było w tym miejscu dozwolone. 

Laliki. Wypadek w tunelu. Kierowca jechał 170 km/h

Po kilku dniach GDDKiA opublikowało nagranie ze zdarzenia.

 

"Skrajna brawuranieprzestrzeganie przepisów drogowych, a w konsekwencji utrata panowania nad pojazdem przez będącego pod wpływem alkoholu kierującego, doprowadziły do zderzenia trzech pojazdów osobowych, którymi podróżowało 10 osób. 5 z nich odniosło obrażenia" - czytamy w opisie wideo.

 

 

GDDKiA pokazała nagranie. "Skrajna brawura"

- W tunelu doszło do zderzenia trzech pojazdów osobowych, którymi podróżowało 10 osób. Pięcioro z nich zostało poszkodowanych. Dwie kobiety, obywatelki Słowacji w wieku 34 i 17 lat, w stanie ciężkim zostały przewiezione do szpitala - powiedział w niedzielę rzecznik żywieckiej straży pożarnej kpt. Tomasz Kołodziej, cytowany przez Interię.

 

ZOBACZ: Akcja policji przy granicy z Niemcami. Pościg zakończył się w stawie


- Na pomoc wzywano śmigłowiec LPR, który z uwagi na warunki pogodowe nie był w stanie dolecieć - dodał mężczyzna. Po wypadku tunel został zamknięty do czasu usunięcia pojazdów.

nn/ sgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie