Incydent podczas podróży Joe Bidena. Agent Secret Service okradziony

Świat
Incydent podczas podróży Joe Bidena. Agent Secret Service okradziony
Manuel Balce Ceneta/AP
Jeden z agentów Secret Service został okradziony

Agentowi Secret Service, który towarzyszył prezydentowi USA podczas jego podróży do Kalifornii, skradziono torbę. Gdy doszło do napadu mężczyzna był już po służbie. Między nim a napastnikami wywiązała się strzelanina, sprawcy jednak uciekli.

Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem w Tustin w Kalifornii. Na miejscu policjanci ustalili, że ofiarą napadu był jeden z ochroniarzy Joe Bidena.

USA. Agent ochrony Joe Bidena okradziony. Zabrali mu torbę

Agent Secret Service towarzyszył prezydentowi USA podczas jego podróży do Kalifornii. Gdy doszło do napadu mężczyzna był już po służbie. Napastnicy zabrali mu torbę.

 

ZOBACZ: Tragiczny finał policyjnej interwencji. Mężczyzna zmarł po podaniu leków

 

Jak podała policja w Tustin, w trakcie zdarzenia doszło do strzelaniny, jednak sprawcom udał się zbiec. "Nie odnaleziono podejrzanych i na chwilę obecną nie wiadomo, czy odnieśli oni obrażenia" - podali mundurowi.

 

"Funkcjonariusze odnaleźli w okolicy część rzeczy ofiary, a okoliczności zdarzenia są nadal wyjaśniane" - poinformowano. 

 

W komunikacie policja przekazała, że trwają poszukiwania pojazdu, którym prawdopodobnie poruszali się sprawcy. "Nie ma żadnego zagrożenia dla miejscowej ludności" - przekazano.

Joe Biden w Kalifornii. Zbierał środki na swoją kampanię

Joe Biden w weekend w ramach kampanii wyborczej odwiedził w weekend Kalifornię. Polityk spotkał się m.in. z byłym prezydentem Barackiem Obamą i kilkoma znanymi osobistościami, w tym Georgem Clooneyem, Julią Roberts czy Jimmym Kimmelem.

 

Według mediów podczas wydarzenia udało się zebrać ponad 30 milionów dolarów na dalszą kampanię Bidena.

Marta Stępień / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie