Łódź. Pościg ulicami miasta. Trwa obława za kierowcą

Polska
Łódź. Pościg ulicami miasta. Trwa obława za kierowcą
PAP/Darek Delmanowicz
Policyjny pościg ulicami Łodzi. Zdjęcie ilustracyjne

Policjanci ruszyli w pościg ulicami Łodzi za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli. Uciekinier najpierw udawał, że się zatrzymuje, a potem zaczął przyspieszać, uciekać, aż w końcu porzucił auto i zbiegł pieszo. W czasie pościgu uszkodzony został policyjny samochód. Funkcjonariusze szukają sprawcy zdarzenia.

Policjanci ruszyli w pościg ulicami Łodzi. Na ul. Źródłowej funkcjonariusze chcieli zatrzymać kierowcę Renault Clio do kontroli. Jednakże kierowca miał inne plany, najpierw zwolnił symulując zatrzymanie, a następnie przyspieszył i zaczął uciekać


Kierowca uciekał autem przez kilka ulic. Podczas pościgu, jak przekazał Polsatnews.pl podkom. Adam Dembiński, uszkodzony został radiowóz. - Nikomu nic się nie stało - zapewnił rzecznik KWP w Łodzi.  

Pościg ulicami Łodzi. Policja szuka sprawcy

Po chwili od próby kontroli, uciekinier wjechał na teren jednego z łódzkich osiedli i tam porzucił samochód. Następnie zaczął oddalać się pieszo.  

 

ZOBACZ: Warmińsko-mazurskie. Tragedia pod Bartoszycami. Zginął 56-letni motocyklista


- Renault Clio zostało zabezpieczone do policyjnych czynności. Ustalamy, kto poruszał się tym samochodem - przekazał podkom. Dembiński.  


Policjant oznajmił, że akcja na miejscu na razie została zakończona, a mundurowi próbują ustalić personalia uciekiniera.  

Karina Jaworska / mak / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie