Potężny pożar w magazynie gazu w Rosji. 50-metrowy słup ognia

Świat
Potężny pożar w magazynie gazu w Rosji. 50-metrowy słup ognia
X

Potężny pożar ogarnął magazyn gazu w rosyjskim mieście Saratów. Płomienie sięgały kilkudziesięciu metrów. Rosyjskie władze twierdzą, że przyczyną pożaru była awaria. Mieszkańcy mówią o eksplozji.

W sobotę wybuchł duży pożar w magazynie gazu w rosyjskim mieście Saratów. O zdarzeniu poinformował w mediach społecznościowych gubernator obwodu saratowskiego Roman Busargin. 

Pożar magazyn gazu

Jak przekazał "wczesne doniesienia wskazują, że doszło do rozhermetyzowania gazociągu w pobliżu Storożewka z powodu nienormalnego ciepła, które spowodowało wybuch pożaru". Niezależne media nie były jednak w stanie sprawdzić tych informacji

 

ZOBACZ: Paraliż ruchu lotniczego w Rosji. Ukraina chwali się sukcesem

 

Później urzędnik dodał, że "pożar został opanowany, a pozostały gaz jest wypalany z rurociągu, po czym spalanie zostanie zatrzymane". Inne okoliczności zdarzenia są wyjaśnianie przez służby. 

 

ZOBACZ: Polski ambasador w Rosji ewakuowany z restauracji. Konfrontacja z "następcą Czeczki"

 

Niezależny portal Meduza informował z kolei, że pożar był tak duży, że widać go było w rejonie Tatiszczewa w obwodzie saratowskim, położonym kilka kilometrów od miejsca pożaru, a płomienie sięgały 50 metrów wysokości. Lokalni mieszkańcy relacjonowali w mediach społecznościowych, że słyszeli eksplozje. 

Agata Sucharska / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie